Zhotovování ortopedických vložek na míru fyzioterapeutem

Vložky Vám zhotoví Váš fyzioterapeut dle celkového vyšetření a vyšetření chodidel ve statických a dynamických testech.

Cílem není vytvořit noze pasivní oporu, ale naučit ji pracovat lépe. Toho docílíme podlepováním klíčových míst na vložce dle individuálních potřeb každého klienta.

Díky tomu, že noze umožníme se opřít o určitá místa, o která se opřít neumí, zlepší se zapojení svalů a díky tomu i aktivní postavení chodidla.

Nohy vyšetřujeme a vložky zhotovujeme vždy v kontextu postavení jednotlivých částí celého těla, tedy díváme se na to, jak na podložení reagují kolena, pánev, páteř apod.

Formthotics_1
Formthotics_5
Bolest-zad-cviky-fyzioterapie-Bebalanced

Na tělo a člověka se díváme vždy komplexně, proto potřebujeme vyšetřit celý pohybový aparát a dát i jiná doporučení či udělat i jiná nutná ošetření, aby pohybový aparát fungoval optimálněji – vložky všechnu práci neudělají.

Více o tomto tématu se dozvíte v tomto článku.

Formthotics_6
V průběhu času a díky elektronickému záznamu z přístroje podoskop, můžeme sledovat změny, které pohybový aparát nošením vložek a cvičením vykazuje. Vložky mohou mít i několikaletou životnost (záleží na způsobu nošení a materiálu vložky) a je možné je průběžně upravovat.
Formthotics_4

KOLIK TO STOJÍ A CO ZA TU CENU DOSTANU?

Abyste dostali maximálně kvalitní, na míru vyrobené vložky, je potřeba dodržet výše uvedený komplexní postup. Proto službu nabízíme formou komplexního balíčku, který zahrnuje:
1. návštěvu 60 min.
 • vyšetření pohybového aparátu
 • ošetření/instruktáž cvičení
 • vyšetření nohou funkčními testy a na diagnostickém přístroji podoskop, ze kterého dostaneme i elektronický záznam, který je porovnatelný v čase
 • zhotovení a individuální úprava ortopedické stélky dle vyšetření
2. návštěvu po 2 – 4 týdnech 30 min.
 • kontrola a doupravení vložky
 • případné další ošetření či instruktáž
Cena balíčku pro dospělé a sportovce: 3200,-/3400,- (cena se liší dle typu stélek)
Cena balíčku pro děti: 2500,-
Cena zahrnuje veškerý materiál a práci.

JAK SE OBJEDNAT?

 • Vypište náš objednávkový formulář – potřebujeme vědět velikost vaší nohy, na jaký typ aktivity, či do jakých bot chcete vložku nosit (společenské, lodičky, sportovní – běžecké, kopačky, sálové florbalové apod.)
 • dle Vašich potřeb pak pro Vás vybereme a objednáme ideální typ vložek, které se pak individuálně upraví

CO SI VZÍT S SEBOU?

 • Obuv, ve které budete vložky nosit – je ale možné, že se Vám vložka nevejde do všech bot, pokud mají různé tvary – různou šířku, nelze například použít úzké vložky do kopaček použít do bot na celodenní nošení, které jsou širší apod., zvažte tedy, zda chcete vložky spíše do bot na sport nebo do bot na celodenní nošení
 • Pokud si nejste jistí, popište svou situaci do objednávkového formuláře a my se připravíme na více variant
Formthotics_3
Formthotics_9

Pro zhotovení Vašich individuálních ortopedických vložek používáme nejkvalitnější stélky FORMTHOTICS, které postupným tvarováním za tepla a na základě výše uvedeného procesu upravíme přímo na míru Vašich chodidel.

Formthotics_10

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

  Délku stélky změříte tímto způsobem.

  Potřebujete pomoci s tímto problémem?

  Objednejte se k nám!
  Kontaktujte nás telefonicky
  +420 607 225 006