Zhotovování ortopedických vložek na míru fyzioterapeutem

Vložky Vám zhotoví Váš fyzioterapeut dle celkového vyšetření a vyšetření chodidel ve statických a dynamických testech.
Máte-li zájem o službu Ortopedické vložky, vyplňte prosím formulář níže.
Cílem není vytvořit noze pasivní oporu, ale naučit ji pracovat lépe. Toho docílíme podlepováním klíčových míst na vložce dle individuálních potřeb každého klienta.
Díky tomu, že noze umožníme se opřít o určitá místa, o která se opřít neumí, zlepší se zapojení svalů a díky tomu i aktivní postavení chodidla.
Nohy vyšetřujeme a vložky zhotovujeme vždy v kontextu postavení jednotlivých částí celého těla, tedy díváme se na to, jak na podložení reagují kolena, pánev, páteř apod.
Formthotics_1
Bolest-zad-cviky-fyzioterapie-Bebalanced
Na tělo a člověka se díváme vždy komplexně, proto potřebujeme vyšetřit celý pohybový aparát a dát i jiná doporučení či udělat i jiná nutná ošetření, aby pohybový aparát fungoval optimálněji – vložky všechnu práci neudělají.
Více o tomto tématu se dozvíte v tomto článku.
Formthotics_6

V průběhu času a díky elektronickému záznamu z přístroje podoskop, můžeme sledovat změny, které pohybový aparát nošením vložek a cvičením vykazuje.

Vložky mohou mít i několikaletou životnost (záleží na způsobu nošení a materiálu vložky) a je možné je průběžně upravovat.
Formthotics_4

KOLIK TO STOJÍ A CO ZA TU CENU DOSTANU?

Abyste dostali maximálně kvalitní, na míru vyrobené vložky, je potřeba dodržet výše uvedený komplexní postup. Proto službu nabízíme formou komplexního balíčku, který zahrnuje:

1. návštěvu – 60 min.

 • vyšetření pohybového aparátu
 • ošetření/instruktáž cvičení
 • vyšetření nohou funkčními testy a na diagnostickém přístroji podoskop, ze kterého dostaneme i elektronický záznam, který je porovnatelný v čase
 • zhotovení a individuální úprava ortopedické stélky dle vyšetření

2. návštěvu zhruba po 4 týdnech – 30 min.

 • kontrola a doupravení vložky
 • případné další ošetření či instruktáž
Cena balíčku zahrnuje veškerý materiál a práci – dospělí a sportovci: 3 200,-/3 400,- (záleží na typu stélek) / děti 2 500,-

JAK SE OBJEDNAT?

 • Vyplňte náš objednávkový formulář (níže) – potřebujeme vědět velikost vaší nohy, na jaký typ aktivity, či do jakých bot chcete vložku nosit (společenské, lodičky, sportovní – běžecké, kopačky, sálové florbalové apod.)
 • dle Vašich potřeb pak pro Vás vybereme a objednáme ideální typ vložek, které se pak individuálně upraví

CO SI VZÍT S SEBOU?

 • Obuv, ve které budete vložky nosit – je ale možné, že se Vám vložka nevejde do všech bot, pokud mají různé tvary – různou šířku, nelze například použít úzké vložky do kopaček použít do bot na celodenní nošení, které jsou širší apod., zvažte tedy, zda chcete vložky spíše do bot na sport nebo do bot na celodenní nošení
 • Pokud si nejste jistí, popište svou situaci do objednávkového formuláře a my se připravíme na více variant
Formthotics_3
Formthotics_9

Pro zhotovení Vašich individuálních ortopedických vložek používáme nejkvalitnější stélky FORMTHOTICS, které postupným tvarováním za tepla a na základě výše uvedeného procesu upravíme přímo na míru Vašich chodidel.

Formthotics_10

 

Ortopedické vložky pro děti

Zhotovujeme ortopedické vložky pro děti, a to od EURO velikosti nožičky 25. Pokud si nejste jistí, zda Vaše dítě vložku potřebuje, domluvte si nejprve návštěvu u našeho fyzioterapeuta, který dítě vyšetří a určí, zda už je podpora vložkou potřeba, či postačí pouze cvičení a další režimová opatření.
Pro malé děti mezi 3. – 5. rokem lze doporučit i zkrácenou vložku, která koriguje pouze postavení paty, individuálně se neupravuje a zpravidla je dostačující oporou. Tato vložka stojí 800,- a dostanete ji při návštěvě našeho dětského fyzioterapeuta.
Pozn.  od velikosti 35 se jedná již o vložky pro dospělé a platí ceník vložek pro dospělé.
podoscop
Obecně o vložkách pro děti:

Ploché nožičky u dětí je potřeba začít řešit včas. Mezi 6. – 7. rokem věku se začne fixovat postavení patní kosti vůči hlezenní kosti a základ plochonoží se tak trvale fixuje.

Klenba u dětí dozrává do 3. roku, ovšem, pokud jsou kotníčky výrazně spadlé před třetím rokem, je jisté, že se rozvíjí plochonoží. A to je potřeba začít řešit. Dítě z toho totiž nevyroste.
Cvičení je nutnou součástí nápravy klenby u dětí. Někdy ale samo o sobě nemusí stačit a je potřeba si pomoci ortopedickou vložkou.

OBJEDNÁVKOVÝ FORMULÁŘ

  Délku stélky změříte tímto způsobem.

  Potřebujete pomoci s tímto problémem?

  Objednejte se k nám!
  Kontaktujte nás telefonicky
  +420 607 225 006