SPORTOVNÍ FYZIOTERAPIE, Be Balanced, Praha 6

 

 

Jak v Be Balanced pracujeme se sportovci?

Cílem sportovní fyzioterapie Be Balanced je umožnit vám, abyste svůj oblíbený sport mohli vykonávat bez omezení a hlavně dlouhodobě! Proto se soustředíme na odstranění příčiny obtíží, které vás trápí při sportu. Naším cílem není tedy jen „opravit“ akutně vzniklé zranění.

Věděli jste, že zranění je jako signál dlouhodobého přetížení plynoucí z nějaké chyby ve svalové koordinaci? Odstraněním této chyby se přetížená struktura odlehčí a má možnost se hojit. Nepodceňujte bolest kolene, třísla, zad či kotníku!

Dalším cílem sportovní fyzioterapie je odhalit problém přímo v daném sportu a naučit klienta sport provádět efektivněji. Tím se nejen sníží riziko dalšího zranění, ale i dosáhne lepší ekonomiky, tedy i výkonnosti.

Jak pracujeme:

Dynamická neuromuskulární stabilizace prof. Koláře je přístup právě ve sportu velmi účinný. Výsledkem a cílem není odpověď na to, zda sportovat, ale jak. Tato metoda je založená na tom, jak zapojit svaly do funkce tak, aby nedocházelo k nadměrnému přetěžování a sportovním zraněním.

Kineziotaping (tejpování) je dalším výhodným pomocníkem při sportu. Pomůže odlehčit zraněnou oblast, zkorigovat postavení kloubu či nastimulovat sval k lepšímu zapojování do pohybu. Naučíme vás, jak tejping aplikovat, aby byl co nejefektivnější a mohli jste si ho lepit sami.

Analýza pohybu při sportu – bolesti či chronická zranění nejčastěji vychází z určité chyby v koordinaci, kterou člověk při sportu neustále opakuje. Odstraněním této chyby potíže mizí a navíc se zlepšuje efektivita. Když se daný pohyb nafilmuje a video rozdělí na jednotlivé fáze pohybu, chyba se snadno odhalí. Cíleným cvičením je možné tuto chybu napravit. Tuto metodu efektivně využíváme při diagnostice běhu, analýze šlapaní na kole, ale také při rozboru pohybu při technických sportech. Následná doporučení a korekce pohybu vidíte on-line přímo před sebou a to z různých úhlů, takže můžete sledovat vnitřní pocit po korekci a zároveň pozorovat skutečné změny v technice běhu, šlapání či ostatním pohybu. Tímto způsobem mnohem snadněji zapojíte korekci v rámci vaší sportovní činnosti a efekt bude trvalý.

Přestat sportovat není řešením, mnohdy pohyb stačí jen upravit, aby byl zdravější.

Jaké obtíže v Be Balanced léčíme – sportovní fyzioterapie pro každého

  • Bolesti kloubů, svalů, úponů, šlach
  • Bolesti zad, výhřezy plotének
  • Sportovní úrazy – distorze (vyvrknutí) hlezna, úrazy kolen, natažení až natržení svalů, šlach, stavy po zlomeninách
  • Prevence sportovních zranění
  • Únik moči při sportu – stresová inkontinence

Analýza a diagnostika běhu a nácvik optimálního běžeckého stylu

V Be Balanced fyzioterapii se o vás postarají erudovaní fyzioterapeuti s vlastní bohatou zkušeností s během. Při analýze běhu lze vysledovat příčinu vašich potíží, či prvky, které snižují efektivitu běhu.

Při rozboru techniky běhu sami na sobě uvidíte a ucítíte, jakou část těla přetěžujete, kde vzniká zbytečné napětí a jak tuto nerovnováhu odstranit. Úpravou stylu se výrazně zlepší efektivita a ekonomika běhu, tedy i vaše běžecké výsledky.

Jedinečné technické zázemí prostor fyzioterapie  Be Balanced zajistí, že budete moci sledovat váš běh přímo před vámi a cítit a zároveň vidět efekt korekce běhu . Sledování můžeme zacílit na jakoukoliv oblast Vašeho těla. Detailní obrázek vypoví mnohé o tom, co se děje v oblasti, kde máte problém. Pro nácvik správného stylu běhu provádíme cílená cvičení, mimo i na běžeckém páse a postupně se učíte zapojovat správné svaly. Výhodou je okamžitá optická kontrola a možnost zažití si správné techniky.

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi diagnostikou došlapu a diagnostikou běhu? Čtěte zde.

Cena hodinové analýzy 1200,- Kč.

Cyklistika

Přijeďte na svém kole do Be Balanced na Prahu 6 a my zjistíme, kde je příčina vašich potíží a jak je přímo na kole odstranit! Máme trenažér, do kterého připevníme vaše kolo. Upravíme vám držení těla na kole, zjistíme, zanalyzujeme a opravíme odchylky či asymetrie Vašeho stylu šlapání.

Můžete samozřejmě přijít i bez kola. V tom případě provedeme rozbor Vašeho šlapání na speciálním trenažeru wattbike, který umožňuje analyzovat celou škálu parametrů.

Z nejdůležitějších měřených parametrů zmiňme nezávislé údaje o výkonu levé a pravé nohy, včetně zobrazení křivky práce, úhlu náběhu maximální síly, kadence, průměrného, maximálního a aktuálního wattového výkonu, hodnoty wattů na kilogram a další. Samozřejmě nechybí informace o ujeté imaginární vzdálenosti a rychlosti. Počítač přijímá informace o srdečním rytmu z propojeného hrudního pásu a je kompatibilní se všemi významnými výrobci, jako například Garmin, Polar, Suunto a další.

Neprovádíme úpravu geometrie kola.

Objednejte se na 607 225 006 nebo pište na objednani@bebalanced.cz.

Sportovní zátěžové vyšetření v Be Balanced

Zátěžová vyšetření provádí MUDr. Ondřej Vojtěchovský, lékař specializující se na sportovce, zvláště ty vytrvalostní. Zátěžová vyšetření provádíme buď na bicyklovém trenažeru wattbike nebo běžeckém pásu, dle vašeho sportovního zaměření. Zatížení organizmu sledujeme přístrojem Moxy, který měří míru okysličení svalů přímo při zátěži.

Sportovní zátěžové vyšetření v Be Balanced Vám poskytne:

základní hodnoty tepové frekvence a výkonu pro nastavení vašeho tréninku (odpovídají aerobnímu a anaerobnímu prahu laktátové křivky)
tepové a wattové zóny pro cílený vytrvalostní trénink
posouzení kvality a rezerv metabolismu kyslíku ve svalech
• doporučení pro další váš výkonnost rozvíjející trénink

Dárkové poukázky na Analýzu běhu i Sportovní zátěžové vyšetření si můžete objednat v našem e-shopu.

Objednat na kteroukoli službu se můžete na: objednani@bebalanced.cz nebo 607 225 006.