SPORTOVNÍ FYZIOTERAPIE, Be Balanced, Praha 6

Přestat sportovat není řešením, mnohdy pohyb stačí jen upravit, aby byl zdravější.

Cílem sportovní fyzioterapie Be Balanced je umožnit vám, abyste svůj oblíbený sport mohli vykonávat bez omezení a hlavně dlouhodobě! Proto se soustředíme na odstranění příčiny obtíží, které vás trápí při sportu. Naším cílem není tedy jen „opravit“ akutně vzniklé zranění.

Věděli jste, že zranění je jako signál dlouhodobého přetížení plynoucí z nějaké chyby ve svalové koordinaci? Odstraněním této chyby se přetížená struktura odlehčí a má možnost se hojit. Nepodceňujte bolest kolene, třísla, zad či kotníku!

Dalším cílem sportovní fyzioterapie je odhalit problém přímo v daném sportu a naučit klienta sport provádět efektivněji. Tím se nejen sníží riziko dalšího zranění, ale i dosáhne lepší ekonomiky, tedy i výkonnosti.

Oblasti sportovní fyzioterapie Be Balanced

Analýza a diagnostika běhu

Analýza a diagnostika běhu

Analýza a diagnostika pohybu při sportu...

Více informací
Sportovní zátěžové vyšetření

Sportovní zátěžové vyšetření

Sportovní zátěžové vyšetření Sportovní...

Více informací
Cyklistická analýza stylu šlapání

Cyklistická analýza stylu šlapání

 Cyklistická analýza v Be Balanced Přijeďte na...

Více informací

Jak v Be Balanced pracujeme se sportovci:

Dynamická neuromuskulární stabilizace prof. Koláře je přístup právě ve sportu velmi účinný. Výsledkem a cílem není odpověď na to, zda sportovat, ale jak. Tato metoda je založená na tom, jak zapojit svaly do funkce tak, aby nedocházelo k nadměrnému přetěžování a sportovním zraněním.

Analýza pohybu při sportu – bolesti či chronická zranění nejčastěji vychází z určité chyby v koordinaci, kterou člověk při sportu neustále opakuje. Odstraněním této chyby potíže mizí a navíc se zlepšuje efektivita. Když se daný pohyb nafilmuje a video rozdělí na jednotlivé fáze pohybu, chyba se snadno odhalí. Cíleným cvičením je možné tuto chybu napravit. Tuto metodu efektivně využíváme při diagnostice běhu, analýze šlapaní na kole, ale také při rozboru pohybu při technických sportech. Následná doporučení a korekce pohybu vidíte on-line přímo před sebou a to z různých úhlů, takže můžete sledovat vnitřní pocit po korekci a zároveň pozorovat skutečné změny v technice běhu, šlapání či ostatním pohybu. Tímto způsobem mnohem snadněji zapojíte korekci v rámci vaší sportovní činnosti a efekt bude trvalý.

Jaké obtíže v Be Balanced mimo jiné léčíme

  • Bolesti kloubů, svalů, úponů, šlach
  • Bolesti zad, výhřezy plotének
  • Sportovní úrazy – distorze (vyvrknutí) hlezna, úrazy kolen, natažení až natržení svalů, šlach, stavy po zlomeninách
  • Prevence sportovních zranění
  • Únik moči při sportu – stresová inkontinence

Dárkové poukázky na Analýzu běhu i Sportovní zátěžové vyšetření si můžete objednat v našem e-shopu.

Objednat na kteroukoli službu se můžete na: objednani@bebalanced.cz nebo 607 225 006.