FYZIOTERAPIE PRO ŽENY v Be Balanced, Praha 6

Léčíme bolesti zad, hlavy a kloubů spojené s těhotenstvím a porodem. Řešíme poruchy a oslabení pánevního dna, inkontinenci u žen. Umíme pomoci také při bolestivé menstruaci a při bolestech zad při menstruaci.

Využijte možnost hlídání dětí v dětské herně po dobu Vaší terapie nebo cvičení.

Péče v těhotenství

Fyzioterapie Be Balanced Praha 6 pro těhotné
V těhotenství se často objeví pohybové obtíže, se kterými se setkáváte poprvé. Je to dáno výraznými změnami těžiště a tedy i postavení pánve a páteře. Dále uvolňováním vazů, které pak hůře drží jednotlivé segmenty těla pohromadě. Tyto obtíže se zpravidla dají dobře řešit cílenou, ale šetrnou fyzioterapií jak v průběhu, tak i ke konci těhotenství. Nejčastější obtíže jsou bolest beder, někdy i vystřelující do dolních končetin, bolesti mezi lopatkami, tahání svalů břicha, bolest krční páteře, brnění rukou. Cílené cvičení, uvolňování a jemné kloubní mobilizace v kombinaci s kineziotejpingem přináší rychlou úlevu. Chcete se i v těhotenství cítit příjemně a lehce? Nechte si poradit u našich zkušených fyzioterapeutů.

Skupinové cvičení pro těhotné – každou středu 17:45 – 18:45hod.
Fyzioterapie Be Balanced Praha 6 nabízí pravidelná cvičení pro těhotné pod vedením fyzioterapeutek s bohatou zkušeností s těhotnými, poporodní péčí i péčí o miminka. Cvičení pro těhotné je kombinací fyzioterapeutických cvičení zaměřených na svalové dysbalance a práci s pánevním dnem, dále prvků jógy a práce s dechem. Cvičení je provázeno i povídáním o přípravě na porod a meditací pro napojení se na své tělo a na miminko. Cvičení probíhá v malé skupince a je prostor pro individuální přístup ke každé klientce.

Péče po porodu

Fyzioterapie
My v Be Balanced víme, že těhotenství a doba po porodu představuje velkou zátěž pro tělo ženy. Těhotenství napáchalo změny na držení těla a podpořilo svalovou nerovnováhu, porod oslabil pánevní dno, a s touto výchozí pozicí vstupujete do kolotoče nošení miminka, ohýbání se nad postýlkou a kojení. Zhoršuje to pak i ten fakt, že dítě je čím dál těžší, a i když se tělo pomalu dává do kupy, zvětšující se zátěž udržuje potíže. Často se tento scénář odehrává až u druhého dítěte.
Proto je potřeba co nejdříve po porodu obnovit svalovou rovnováhu a aktivovat svaly těhotenstvím oslabené, aby bylo tělo připraveno na následující zátěž.

Terapie poruch pánevního dna

Kdo je nejvíc ohrožen?
– Ženy v těhotenství a po porodu
– Ženy po gynekologických operacích
– Ženy v menopauze
– Při chronickém onemocnění dýchacích cest (CHOPN, astma aj.)
– Při poruchách trávicího traktu (Crohnova choroba, chronická zácpa aj.)

Pro úspěšnou léčbu pánevního dna je nutné, abychom se tyto svaly naučili vnímat a izolovaně zapojovat. Práce pánevního dna závisí ale také na kvalitě postavení ostatní části pohybového aparátu, zejména chodidel, kyčlí a pánve. Proto pro dosažení dlouhodobého efektu je potřeba ovlivnit i držení těchto částí. Nově nabyté dovednosti se dále budeme snažit začlenit do vašich běžných denních aktivit.

Co nabízí rehabilitace a fyzioterapie Praha 6 Be Balanced ženám?

– Vyšetření a diagnostika svalů pánevního dna
– Nácvik správného zapojení svalů pánevního dna
– Ošetření ostatních částí pohybového aparátu
– Využití přístrojů, které vám dají zpětnou vazbu o práci vašich svalů, při úplném výpadku svalů vám můžeme zapůjčit na doma přístroj pro elektrostimulaci
– zapojení pánevního dna v náročnějších aktivitách.

Více se můžete dozvědět v článku: Únik moči při sportu – věc, o které se nemluví.

Chcete-li pomoci vyřešit vaše problémy volejte 607 225 006 nebo pište na objednani@bebalanced.cz

 

Skupinová cvičení

Výborná možnost, jak se ještě rychleji a zdravě dostat do formy. Můžete si vybrat dle Vašich preferencí: dynamičtější Jógu, výživný ranní Funkční trénink nebo méně náročná Zdravá záda.