Fyzioterapie Be Balanced Praha 6

Představte si, že…

se ráno probudíte a nic vás nebolí…
si můžete jít jen tak zahrát tenis či si jít zaběhat a nemusíte se bát, že se potom nebudete moci hýbat…
je možné, abyste se ještě někdy cítili lépe než teď…
i po výhřezu ploténky se dá žít naplno…
žít bez bolesti může být normální…

…hlavně je ale potřeba potíže řešit včas

Vězte, že bolesti zad, i ty, které jsou způsobené výhřezem ploténky, se dají cílenou fyzioterapií velice úspěšně řešit. Mnoho pacientů se u nás dokonce zbavilo potíží úplně či se vyhnulo operaci. Prioritou fyzioterapie Be Balanced je tým vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutů, kteří mají upřímný zájem na odstranění vašich potíží.

Naši klienti popsali svůj příběh a zkušenost s léčbou u nás v Be Balanced.

Nejlepší fyzioterapie v Praze

Metody, které v Be Balanced používáme:

 • Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Prof. PeadDr. Pavla Koláře Ph.D., (DNS) je základem naší práce. DNS vychází z principů vývojové kineziologie. Hlavním předpokladem je, že nejčastější příčinou potíží pohybového aparátu je určitá porucha souhry svalů. Tato svalová nerovnováha vede jak ke zvýšenému napětí některých svalů, kloubním blokádám, později k předčasnému opotřebování kloubů, výhřezům plotének, ale i k častějším zraněním při sportu. Tyto potíže se dají tedy velice efektivně řešit právě obnovou správné svalové souhry, a to i pokud jsou už vytvořené degenerativní změny, vyhřezlá ploténka, nebo posunutý obratel.
 • Techniky myofasciální medicíny, tedy především techniky mobilizace kloubů – páteře, žeber, končetinových kloubů a techniky měkkých tkání, tedy techniky manuálního uvolňování kůže, podkoží, svalů, vazů a šlach jsou další nezbytnou složkou pro efektivní terapii. Používáme především techniky mobilizace dle prof. Lewita a prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph. D.
 • Techniky manipulace fasciálních tkání – Fascial Manipulation®/ Stecco® – toto pojetí léčby fasciálních tkání je světovou špičkou. Hned, jak se tato metoda dostala do Čech, jsme se v ní vyškolili a používáme ji, a to s velkým úspěchem. Metoda cílí na vazivovou tkáň. Tato tkáň pracuje, je schopna se stáhnout či zkrátit a protože  vytváří 3D síť v našem těle, její změna v jedné byť malé části těla, může způsobit rozsáhlé změny po celém těle. Tato metoda tedy ovlivňuje strukturální změny a v kombinaci s přístupy funkčními, např. DNS vytváří velmi účinný léčebný pár.
 • Viscerální terapie – terapie jizev, srůstů, technika uvolnění obalů a závěsného systému vnitřních orgánů
 • Vojtova metoda – cvičíme ji u dětí, a to od narození, ale může být také velkým pomocníkem i v terapii dospělých. Napomáhá totiž zapojení důležitých svalů do správné funkce, pokud je nemáme pod volní kontrolou.
 • Kraniosakrální osteopatievíce o jemné terapii, která jde do hloubky
 • Kineziotejping pomůže zlepšit a udržet efekt terapie po delší dobu, zároveň dává výbornou zpětnou vazbu pro lepší sebeuvědomění.
 • Dále se necháváme inspirovat prvky z dalších metod a konceptů: Senzomotorická stimulace dle Prof. Mudr. Vladimíra Jandy, metoda Ludmily Mojžíšové, metoda léčby skolióz dle Schrott, Klappova metoda, Bobath koncept v terapii dětí, metoda McKenzie, Feldenkraisova metoda, jóga, prvky rolfingu, kraniosakrální metoda a mnoho dalšího.

Proč nepracujeme lokálně pouze v místě bolesti? Jednoduše proto, že tyto postupy nebývají nejefektivnější. Místo bolesti je totiž často vzdálené příčině bolesti a tak uvolňování staženého svalu, či aplikace elektroléčby na bolestivý segment nemusí vůbec nic řešit.

Jak probíhá návštěva u nás:

1. vstupní konzultace

 • vezměte s sebou všechnu podstatnou lékařskou dokumentaci – především výsledky zobrazovacích vyšetření – rtg, MR, CT
 • podrobně se Vás vyptáme na genezi potíží, zajímat nás budou i všechny předchozí neduhy, prodělané úrazy v dětství, operace apod.
 • vyšetříme Váš pohybový aparát, jak funguje jemná koordinace těla
 • započneme léčbu – zprvu zpravidla velmi jemně, abychom začali ovlivňovat detailně koordinaci těla
 • na doma dostanete pár cviků či prvků k tzv. autoterapii.

2. další návštěvy

 • frekvence dalších návštěv záleží na rozsahu Vašich potíží – od frekvence 2x týdně, přes 1x za týden, 14 dní či měsíc
 • již po první návštěvě se začnou ve Vašem pohybovém aparátu objevovat změny, byť je třeba nebudete ještě cítit
 • náročnost terapie se zvyšuje a s tím se začnou dostavovat i viditelné a Vámi vnímatelné výsledky

Ukončení terapie

  • konec terapie bývá pozvolný, frekvence návštěv se snižuje s tím, jak problém mizí
  • pokud potíže již skoro nejsou a vy je dokážete sami “ucvičit”, pak již není potřeba v terapii pokračovat

 

Na co se připravit, abyste se na fyzioterapii cítili dobře:

Pro kvalitní vyšetření Vašeho pohybového aparátu je potřeba, aby Vás fyzioterapeut viděl ve spodním prádle, a to i pokud přicházíte např. s krční páteří či kotníkem.

Pokud se necítíte dobře třeba po celém dni v práci, máte u nás možnost se před terapií osprchovat. Máme zde pro Vás zázemí šaten a sprch. Pokud nebudete mít svůj ručník, rádi Vám ho zapůjčíme.

_PHP9667e

Komplexní vyšetření a cílená fyzioterapie

Léčíme jakékoliv potíže pohybového aparátu: bolesti zad, krční a bederní páteře, výhřezy plotének, sportovní zranění, bolesti hlavy a mnoho dalších – více o obtížích čtěte zde.

Jsme tým odborných a vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutů s lidským přístupem a touhou Vám pomoci.

Specifické obtíže a jejich léčba

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006