Fyzioterapie Be Balanced Praha 6

Představte si, že…

se ráno probudíte a nic vás nebolí…

si můžete jít jen tak zahrát tenis či si jít zaběhat a nemusíte se bát, že se potom nebudete moci hýbat…

je možné, abyste se ještě někdy cítili lépe než teď…

i po výhřezu ploténky se dá žít naplno…

žít bez bolesti může být normální…

…hlavně je ale potřeba potíže řešit včas

Vězte, že bolesti zad, i ty, které jsou způsobené výhřezem ploténky, se dají cílenou fyzioterapií velice úspěšně řešit. Mnoho pacientů se u nás dokonce zbavilo potíží úplně či se vyhnulo operaci. Prioritou fyzioterapie Be Balanced je tým vysoce kvalifikovaných fyzioterapeutů, kteří mají upřímný zájem na odstranění vašich potíží.

Blokace-patere-cviky-fyzioterapie-Bebalanced

Metody, které v Be Balanced používáme:

  • Dynamická neuromuskulární stabilizace dle prof. Prof. PeadDr. Pavla Koláře Ph.D., (DNS) je základem naší práce. DNS vychází z principů vývojové kineziologie. Hlavním předpokladem je, že nejčastější příčinou potíží pohybového aparátu je určitá porucha souhry svalů. Tato svalová nerovnováha vede jak ke zvýšenému napětí některých svalů, kloubním blokádám, později k předčasnému opotřebování kloubů, výhřezům plotének, ale i k častějším zraněním při sportu. Tyto potíže se dají tedy velice efektivně řešit právě obnovou správné svalové souhry, a to i pokud jsou už vytvořené degenerativní změny, vyhřezlá ploténka, nebo posunutý obratel.
  • Techniky myofasciální medicíny, tedy především techniky mobilizace kloubů – páteře, žeber, končetinových kloubů a techniky měkkých tkání, tedy techniky manuálního uvolňování kůže, podkoží, svalů, vazů a šlach jsou další nezbytnou složkou pro efektivní terapii. Používáme především techniky mobilizace dle prof. Lewita a prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph. D.
  • Techniky manipulace fasciálních tkání – Fascial Manipulation®/ Stecco® – toto pojetí léčby fasciálních tkání je světovou špičkou. Hned, jak se tato metoda dostala do Čech, jsme se v ní vyškolili a používáme ji, a to s velkým úspěchem. Metoda cílí na vazivovou tkáň. Tato tkáň pracuje, je schopna se stáhnout či zkrátit a protože  vytváří 3D síť v našem těle, její změna v jedné byť malé části těla, může způsobit rozsáhlé změny po celém těle. Tato metoda tedy ovlivňuje strukturální změny a v kombinaci s přístupy funkčními, např. DNS vytváří velmi účinný léčebný pár.
  • Viscerální terapie – terapie jizev, srůstů, technika uvolnění obalů a závěsného systému vnitřních orgánů
  • Vojtova metoda – cvičíme ji u dětí, a to od narození, ale může být také velkým pomocníkem i v terapii dospělých. Napomáhá totiž zapojení důležitých svalů do správné funkce, pokud je nemáme pod volní kontrolou.
  • Kraniosakrální osteopatievíce o jemné terapii, která jde do hloubky
  • Kineziotejping pomůže zlepšit a udržet efekt terapie po delší dobu, zároveň dává výbornou zpětnou vazbu pro lepší sebeuvědomění.
  • Dále se necháváme inspirovat prvky z dalších metod a konceptů: Senzomotorická stimulace dle Prof. Mudr. Vladimíra Jandy, metoda Ludmily Mojžíšové, metoda léčby skolióz dle Schrott, Klappova metoda, Bobath koncept v terapii dětí, metoda McKenzie, Feldenkraisova metoda, jóga, prvky rolfingu, kraniosakrální metoda a mnoho dalšího.

Proč nepracujeme lokálně pouze v místě bolesti? Jednoduše proto, že tyto postupy nebývají nejefektivnější. Místo bolesti je totiž často vzdálené příčině bolesti a tak uvolňování staženého svalu, či aplikace elektroléčby na bolestivý segment nemusí vůbec nic řešit.

Obtíže, které léčíme- fyzioterapie pro každého – více o obtížích čtěte zde

Bolest-zad-cviky-fyzioterapie-Bebalanced

V Be Balanced  zastáváme vždy celkový přístup ve vyšetření a terapii. Na základě komplexního vyšetření je možné zpravidla stanovit jasnou příčinu obtíží, která může být poměrně dost vzdálená místu bolesti. Porucha (blokáda, zvýšené svalové napětí) v určité části těla se většinou nevyskytuje izolovaně, ale současně s jinými poruchami, a vzájemně jsou propojené, tzv. zřetězené. Na základě vyšetření je nutné stanovit hlavní článek řetězce, po jehož odstranění mizí bolest i ve vzdálených částech těla.

PODPOŘTE RYCHLEJŠÍ ODSTRANĚNÍ VAŠICH POTÍŽÍ PŘI SKUPINOVÝCH CVIČENÍCH

Specifické obtíže a jejich léčba