Vaše spokojenost, naše spokojenost.

8930

Spokojených klientů Be Balanced od roku 2017

99%

Celková spokojenost klientů se službami Be Balanced od roku 2017

DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA VAŠI NÁVŠTĚVU!

Naši milí klienti, velmi oceňujeme Vaši zpětnou vazbu a hodnocení, které nám po návštěvě a využití služeb centra a rehabilitace Be Balanced posíláte. Vážíme si Vašeho času a důvěry, budeme se i nadále snažit, abyste byli u nás spokojeni jako doposud. 🙏

Co se mi tu tak moc líbí?

(Kateřina N.)

1) Krásný a velmi osobní přístup ke klientům. Vždy se tu každý usmívá a vysílá pozitivní energii. Nikdy si nepřipadám jako věc na běžícím pásu. Platí pro všechny zaměstnance včetně paní recepční
2) Široký záběr a zkušenosti. Terapeutům je společná metoda DNS, ale každý má za sebou jiné zkušenosti a specializaci, tudíž se mezi sebou skvěle doplňují a sdílejí si znalosti a postupy. Jsou zkušení. Krásně mi tu vysvětlili, co mám přesně za problém a proč mi pravděpodobně nefungovala předchozí metoda (která není vůbec špatná, ale není pro každého).
3) Terapeuti si píšou detailní poznámky z každého cvičení, tedy se pak cíleně doptávají, jak se cítím, co se změnilo a jsou neustále v obraze.
4) Terapeuti reagují na aktuální stav klienta. Kupříkladu mně se bolest přesouvá mezi stranami, někdy mě pne na jedné straně, jindy na druhé. Martina to vždy se mnou ihned řeší, uvolňuje bolavá místa. Také cviky jsou každému přizpůsobeny na míru, podle toho, jak má kdo zkrácené svaly apod. Tudíž jeden cvik může mít spoustu různých modifikací, které vás tu rádi naučí, takže každý má cviky opravdu na míru.
5) Tělo se bere jako celek. Tedy se neléčí jen v místě bolesti, ale mobilizují se rovněž tkáně okolo, ale i ty vzdálené, které zdánlivě s problémem nesouvisí (ale souvisí :)) aby tělo krásně fungovalo propojeně, jako ten hodinářský strojek. Toto mě tu úplně fascinuje!

***

V červnu mě postihla akutní blokáda zad, na níž jsem dostala analgetika a klid na lůžku a následně rehabilitaci ve státním zařízení. Blokáda se změnila v chronickou bolest a mravenčení v noze a rehabilitace fungovala jen ze začátku, pak došlo naopak ke zhoršení obtíží. A tak jsem se pídila na internetu po něčem jiném a díkybohu jsem narazila na Be Balanced. Když jsem přišla, stěží jsem se překláněla, nemohla sedět bez bolesti, ležet, spát, zavázat tkaničky. Diagnózou byly velké degenerativní změny v bederní páteři, a to v mých 28-mi letech.
Od poloviny září pravidelně docházím do Be Balanced a můj stav se radikálně změnil. Píše se začátek listopadu (tedy cca 7 týdnů na metodě DNS a celkově přes 4 měsíce od blokády zad) a já chodím každý den na 6-8km vycházky téměř bez bolestí, vydržím přes den pár hodin pracovat vestoje u počítače, zvládám denní činnosti. Zavážu si sama tkaničky bez pocitu, že mi prasknou záda, obrátím se v posteli, vyspím se krásných 6 hodin vkuse (v poslední době i déle), umyju i nádobí. Brnění nohy je ta tam. Problémem stále zůstává sed, ale i ten se postupně upravuje a prodlužuje se čas, který vydržím sedět bez bolesti. Blokáda zad je téměř pryč a já už zas věřím tomu, že to bude ještě někdy dobré.
Degenerativní změny mi na páteři již nejspíše zůstanou, ale díky Be Balanced již vím, že se s tím dá žít a dá se na tom pracovat, jakkoli tato diagnoza ve 28 letech zní hrozně. Nemůžu ani slovy vyjádřit, jak jsem šťastná, že jsem toto centrum našla. Od první návštěvy u paní magistry Dagmar Lisé jsem věděla, že jsem v dobrých rukou. Na začátku provedla vyšetření, prostudovala si všechny předchozí materiály a zjistila, v jak moc (ne)pohyblivém stavu jsem. Už od první konzultace jsem cvičila první cviky z DNS. 

Vím, že ještě nemám zdaleka vyhráno a ještě pořád balancuji „na ostří nože“. Teprve nedávno jsem úspěšně zvládla první pozici, která není v pozici vleže na břiše. Ale díky přístupu a energii terapeutů v Be Balanced jsem pozitivně naladěná, mám výdrž cvičit (cvičím několikrát denně poctivě, každý den, bez toho to bohužel nejde 🙂 ) a věřím, že bude zas dobře. Díky!

Teprve tady mi skutečně pomohli 

(Libor V.)

Potíže s páteří mě provázely řadu let – úzký páteřní kanál, posunutý obratel v bederní oblasti, vychýlená ploténka, sedavé zaměstnání, dojíždění autem, stresy a nedostatek pohybu, to vše se bolestivě promítalo do mých zad. Týden před narozením syna jsem kvůli akutní blokádě bederní páteře skončil v nemocnici na neurologii, konzervativní léčba obstřiky a kapačkami mi ale přinesla jen krátkodobou úlevu. Prošel jsem si následnou fyzioterapií (cvičení, magnety, elektroléčba), bolesti ale zůstávaly a lékaři začali mluvit o možné operaci. Na základě tipu od známých jsem se dostal do péče Mgr. Dagmar Mostecké a jejího týmu a teprve tady mi skutečně pomohli. Až tady jsem zažil komplexní přístup, díky kterému paní Mostecká propojila výsledky dosavadních vyšetření s vlastním pečlivým pozorováním a dotazováním a nastavila účinný rehabilitační postup. Naučili mě tu cíleně cvičit a díky pravidelným hodinám v centru Be Balanced a vlastnímu cvičení doma se můj stav brzy výrazně zlepšil, bolesti téměř zmizely a pohyblivost se podstatně zlepšila. Rád bych touto cestou celému týmu rehabilitačního centra moc poděkoval a popřál jim hodně uzdravených pacientů!

Není bolesti, s kterou by si paní magistra neporadila…

(Magda Šlehoferová s rodinou)

Velmi děkuji paní Mgr. Lisé, která mne i ostatní členy rodiny vždy svou perfektní, profesionální prací a ještě k tomu skvělým lidským přístupem zachránila při zdravotních potížích a umožnila mi co nejdříve se vrátit do normálního života i basketbalu. Protože naše rodina žije aktivním, sportovním životem, téměř každého něco bolí a není bolesti, s kterou by si paní magistra neporadila. Mne, aktivní hráčce basketbalu mimo jiné vyléčila koleno, odstranila urputné bolesti (lékaři doporučovali operaci), napravila kotník po výronu, rozcvičila ruku po zlomené klíční kosti. Vše s přehledem a velkou jistotou. S maminkou pracuje na nápravě krční páteře, babičce napravila ruku s podezřením na nutnost operace karpálních tunelů, tatínkovi odstranila zcela zázračně veliké bolesti kyčle a hýždě způsobení výhřezem ploténky, sestře narovnává hrudník a celé tělo, hlavně v době zkouškového období, kdy sedí a učí se… Paní magistra je velmi milá, vždy mi dokáže pomoci, vše rozcvičí, poradí, jak s tělem pracovat dále, doporučí i případné výživové doplňky, cvičební pomůcky. Je pro celou naši rodinu nepostradatelná.

Profesionalita. Individuální přístup. Ochota. Permanentní úleva. Neustálé zlepšování zdraví. A pokaždé úsměv nejen na uvítanou.

(Pavel Fencl)

Bolesti zad. To už je taková klasika. Naříkat ani stěžovat si nepomáhá. Zkoušel jsem to. Před mnoha lety mi jeden doktor specialista po vstupu do ordinace a “postěžování si” položil jednoduchou otázku: “A co pro to chlape děláte?”. “X-krát týdně sportuji.” Přisadil jsem si. Matematika mi šla vždy výborně. “Záda máte v pořádku. Tak sportujte. Sestro další!” Trochu naštvaný na sebe a doktora z továrny na zdraví jsem odešel i se svou bolestí zad.
Jak roky přibývaly, sport jsem postupně obohacoval masážemi zad, později jejich rehabilitací v továrně na zdraví a nakonec i kapačkami na uvolnění od bolesti. Ale další stupeň klasického způsobu léčení, operace, mne už opravdu neláká!
Nejen proto jsem tady. Profesionalita. Individuální přístup. Ochota. Permanentní úleva. Neustálé zlepšování zdraví. A pokaždé úsměv nejen na uvítanou. Tomu přeci nelze odolat.

Oceňuji vaše schopnosti a znalosti. Umožňujete mi ještě vykonávat mé povolání. Bez vás bych to asi těžko zvládala.

(Vlastimila K.)

Před 5 ti lety mi byly diagnostikovány dva výhřezy v bederní páteři, k tomu posun obratle vpřed o 7 mm a následkem toho zúžení páteřního kanálu. Měla jsem bolesti do obou nohou a občasné bolesti zad. Vzhledem k tomu, že se sportem živím (vyučuji TV na VŠ), byly tyto potíže pro mě hodně omezující. Od dětství jsem závodně hrála tenis, který pravděpodobně přispěl k mým potížím.

Byla mi doporučena operace. Rozhodla jsem se to léčit cvičením. Zkoušela jsem různé metody s přechodným účinkem. Nyní cvičím v Be Balanced a postupně jsem si osvojila cvičení, které mi pomáhá. Nyní už chápu, jak je vše provázané, a že není možné léčit místo bolesti, ale její často vzdálenou příčinu. Uvedu příklad, přišla jsem s velkou bolestí levého kolene. Ortoped předpokládal, že je to problém kolene. Dal mi obstřik, který nepomohl. Paní Lisá se naopak na koleno vůbec nezaměřovala, ve cvičení mi pomohla se intenzivně napřímit a zmobilizovat hrudní páteř a zapojit bránici a břicho, uvolnila mi žebra a bolest kolene okamžitě přestala. Docházím cca. 1x měsíčně na kontrolní cvičení a srovnání těla.

Nyní se mohu věnovat rekreačně a příležitostně dalším sportům – cyklistika, nordic walking, lyžování, lehký výklus, občas tenis. Vím, že musím cvičit a některé sporty si dopřát jen omezeně.

Dášo, děkuji Vám moc za maximální péči a úlevu.

(Milan Basl)

Nikdy bych nevěřil, že bolesti na hrudi, blokády žeber s bolestí zad dokáží člověka na několik měsíců vyřadit mimo provoz. Ze začátku jsem se nemohl nadechnout, bolest mě svírala na hrudníku a postupem času se bolesti měnily jak na intenzitě tak i částech hrudníku a zad. Především mě dosti vylekala svírající  bolest hrudníku s omezujícím nádechem.

Nejdříve jsem podstoupil EKG. Vše bylo v pořádku. Dále RTG srdce a plic – ok. Poslán na ortopedii s dg. kloubní blokáda a naordinované léky, které ani trochu nepomohly. Po další kontrole napsány RHC. Ale rehabilitace v našem zdravotnictví (10-15min) asi málo komu pomohou. Pokračováním byla neurologie. Tam jsem opět setkal s negativním přístupem lékaře, kde po přečtení všech lékařských zpráv konstatoval ” když nikdo neví co dál, tak všechny lidi posílají k nám “. V tu chvíli bych se nejraději otočil a odešel. Vyšetření v pořádku. Zpět k ortopedovi, ale ten nejspíše již rezignoval..nevěděl si rady..krčil rameny..jen řekl, to chce pohyb .Vrátil mi lék.zprávu aniž by cokoliv připsal a znechucen jsem odešel. Tím pádem jsem poznal realitu a negativní přístupy některých lékařů v našem zdravotnictví a jak vše funguje.

Pokračoval jsem již sám a hledal “blokády kloubů, žeber ” a objevil jsem stránky paní Mgr. Lisé-Mostecké a objednal se. Již při prvním setkání na mě paní Lisá působila moc příjemně, sympaticky s lidským a profesionálním přístupem, stejně tak i čisté a pěkné prostředí.  V klidu a ochotně vyslechla mé problémy  a dala se do práce (velice ochotně mi ukázala cviky a byl jsem překvapen, jak mám slabé vnitří svalstvo). Následující den jsem byl překvapen tím, že jsem bolesti moc necítil. Po dvou dnech se vše vrátilo. Po dalších terapiích se dny bez bolestí prodlužovaly. Vždy se mi plně a intenzivně věnuje celou hodinu. Celkem jsem navštívil Mgr D. Lisou-Mosteckou cca 8x , ale stálo to za to! Bylo to jedno z nejlepších rozhodnutích, jaké jsem kvůli zdraví udělal. Obdivuji její permanentní a pozitivní náladu s úsměvem. Je to naprostá profesionálka, která svůj obor plně ovládá a pomáhá nám. (kéž by vše takto fungovalo i ve zdravotnictví)

Ve velkém vděčím za individuální a profesionální přístup oběma fyzioterapeutkám Be Balanced a chtěla bych jim zde poděkovat.

(M.H.)

Dlouhodobé přetěžování páteře u mě vyústilo výhřezem dvou plotének v bederní oblasti. Bohužel předepsané fyzioterapie, na které jsem docházela, byly bez efektu. Navíc místo zlepšení se mi po dvou měsících přidaly bolesti hlavy v týlu a šíje. Byla jsem zoufalá, po následných kapačkách v nemocnici a opiátech v tabletkách se můj stav nelepšil, spíše se horšil. Nedokázala jsem bez bolesti sedět, déle stát. V práci jsem musela střídat klečení s chůzí a občasným lehnutím si, abych mohla aspoň chvíli pracovat a to se souběžnou pomocí léků na bolest a korzetovou bederní ortézou. Vysvobozením byl pro mě pobyt na rehabilitačním oddělení v nemocnici, kde jsem se poprvé seznámila s metodou dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS). Tohle cvičení jako jediné řeší komplexně všechny mé problémy pohybového aparátu, které způsobily poškození v důsledku přetížení struktur.

Dnes vím, jak správné dýchání a trupová stabilita jsou důležité. Sama jsem však věděla, že bez pomoci ještě nedokážu cvičit správně. Druhý týden po propuštění z nemocnice jsem začala docházet na skupinová cvičení na Rehabilitaci Be Balanced. Pod vedením fyzioterapeutek se učím, jak zapojovat a správně stabilizovat trup ve svalových souhrách. Když jsem jela na první hodinu, myslela jsem si, že cestu ani nezvládnu.

Nyní po několika týdnech vidím a cítím na sobě pozitivní výsledky. Bolesti jsou menší a nemusím již jíst denně tolik prášků na bolest, abych zvládla běžné činnosti. Věřím, že za čas mé tělo zvládne opět i sezení.

Výsledkem naší spolupráce je dříve naprosto nemyslitelné rozšíření hybnosti mé ztuhlé bederní páteře a především fakt, že mě obvykle nic nebolí.

(Jitka Rudolfová)

Fyzioterapeutická sezení mívám s Mgr. Dášou Mosteckou už půl roku. Můj zdravotní stav pravidelnou fyzioterapii vyžaduje. Od narození jsem totiž na vozíku. Mám dětskou mozkovou obrnu (DMO), kvůli níž jsou mé svaly stažené více, než je obvyklé. Neboť jsem za svůj život navštívila mnoho různých fyzioterapeutů, umím docenit Dášinu profesionalitu. Nejen že výborně ovládá Vojtovu metodu, která má jako jedna z mála na mé onemocnění pozitivní vliv, ale vím také, že dokáže vidět svého pacienta jako člověka – a ne pouze jako soustavu kostí, svalstva a vazů.
Výsledkem naší spolupráce je dříve naprosto nemyslitelné rozšíření hybnosti mé ztuhlé bederní páteře a především fakt, že mě obvykle nic nebolí. A to je rozhodně úspěch.

Všechny cviky, které mi doporučili, jsou opravdu cílené a bezvadně se doplňují. A hlavně opravdu FUNGUJÍ. Nebýt těchto cviků, nevím, jak bych skončil. Operace by mě rozhodně neminula.

(Michal Š.)

Na úvod chci podotknout, že jsem člověk, který zásadně nepíše recenze. Tentokrát však velice rád udělám výjimku a napíšu tak svoji první recenzi, a to proto, že Be Belanced a jejich cvičení a přístupu vděčím za hodně.

Trochu historie:

Je mi 40 let. Mé problémy se zády začaly již v dětství. Dělal jsem závodně gymnastiku a ve 13 letech jsem měl úraz v bederní oblasti zad. Asi od dvaceti let jsem v pětiletých intervalech měl dvou až třítýdenní bolesti zad.

V létě 2015 se mé problémy se zády vrátily s nebývalou intenzitou. Bolest začala v bederní oblasti a postupně se rozšiřovala do pravé nohy. Nejprve vystřelovala do stehna, pak do lýtka, až dosáhla do chodidla. Trpěl jsem velkými bolestmi v celé pravé noze. Léky na tišení bolesti neposkytovaly žádnou úlevu. Nedokázal jsem nalézt pozici, ve které by se bolest zmírnila. Nemohl jsem sedět, ležet ani stát. Spánek byl utrpením. Největší bolesti mi způsobovalo sezení. Další komplikací bylo, že v částech nohy jsem ztrácel cit a nohu jsem nedokázal plně ovládat. Nedokázal jsem se postavit na špičku, noha podklesávala. Ztratil se mi reflex v Achillově šlaše.

Začal jsem léčbu na neurologii. Na magnetické rezonanci (MRI) byl diagnostikován 1cm výhřez ploténky mezi posledním obratlem a křížovou kostí se silným útlakem sedacího nervu. Absolvoval jsem sadu deseti infuzí (kortikoidy + analgetika), bez zlepšení. Bolesti trvaly přes čtyři měsíce. Byl jsem zoufalý a nevěděl jsem jak dál. Konečné doporučení neurologů byla operace – odstranění výhřezu chirurgickou cestou. Dokonce už jsem byl objednán na neurologii na operaci.

Be Balanced:

Jednou mojí známou mi byla doporučena rehabilitace Be Balanced. V sobotu jsem poslal e-mail paní magistře Dagmar Mostecké, ve kterém jsem krátce popsal svoji situaci a požádal o termín. K mému velikému překvapení a radosti jsem hned ten samý den (podotýkám v sobotu!) dostal odpověď a byl jsem objednán na vstupní návštěvu hned na následující pondělí.

Během rehabilitace u Be Balanced jsem poznal paní magistru Mosteckou a paní magistru Zuzanu Krchovou, ke které jsem po dvou vstupních návštěvách začal chodit na pravidelnou rehabilitaci. Obě dvě jsou úplně bezvadné a své práci rozumí.

Hned od prvních návštěv jsme začali s cvičením, které mi tak říkajíc bylo uděláno na míru nebo přímo na tělo. Cviky, které jsem se naučil, jsem pak dělal doma. Hned od začátku jsem cvičil jednu až dvě hodiny denně.

Hned po pár úvodních návštěvách se můj stav začal zlepšovat. Nemohl jsem tomu uvěřit. Tam, kde chemie a klasická medicína selhala, zafungovalo cvičení. Po tak dlouhé době neustálého zhoršování mého stavu se trend obrátil. Nikdy bych nevěřil, že cvičení může přinést takovou změnu.

Nejprve se bolest začala zmírňovat, až se postupně začala ztrácet. Rovněž se začal navracet cit do necitlivých míst a já jsem opět začal plně ovládat celou nohu. Postupně bolest úplně odezněla a zůstalo jen brnění v pravém chodidle. Úlevu přineslo, že jsem opět mohl spát celou noc bez jakýchkoli prášků proti bolesti. Postupovali jsme po malých krůčcích.

Bohužel vývoj neměl vždycky jen zlepšující se tendenci. Dvakrát došlo ke zhoršení. Poprvé mi náhle začala střílet silná bolest do pravé hýždě, kdykoli jsem se narovnával. Ta odezněla asi po jednom a půl týdni. Podruhé hodně zesílilo brnění v chodidle a snížil se cit v pravém stehnu. Po týdnu a půl se to opět zlepšilo. K těmto zhoršením nejspíš došlo ve spánku (v noci se ve spaní dost převaluji). Při každém tomto zhoršení jsme cviky upravili a přizpůsobili.

Díky cvičení se můj stav zlepšil natolik, že hned po novém roce jsem zrušil plánovanou operaci, protože zkrátka není potřeba.

Po téměř třech měsících se díky mým návštěvám v Be Balanced a díky cvičení můj stav zlepšil do té míry, že jsme se domluvili, že vyzkouším nějaký sport, a to plavání. A fungovalo to. Plaval jsem kraula, protože při něm je páteř rovná a člověk se neprohýbá. Byla to paráda. Od té doby již chodím plavat pravidelně jednou týdně.

Od mé první návštěvy v Be Balanced uběhly téměř čtyři měsíce. Za tu dobu se můj zdravotní stav změnil k nepoznání. Bolesti úplně odezněly, nohu plně ovládám, mohu bez problémů a bez omezení stát, chodit, ležet a dokonce už i sedět. Před týdnem se mi dokonce vrátil reflex do Achillovy šlachy – po více než půl roce už jsem ani nevěřil, že se vůbec někdy vrátí. Chodím plavat, a postupně doufám začneme přidávat další sporty. Jediné, co zatím stále zůstává, je brnění v pravém chodidle, které však není nijak silné a časem se snad i to vytratí.

Toto zlepšení však není jen tak samo sebou. Je jen a jen díky:

1) Bezvadnému přístupu a profesionalitě v Be Balanced. Opravdu své práci rozumí a dokážou doporučit postup, který vede ke zlepšení. Všechny cviky, které mi doporučili, jsou opravdu cílené a bezvadně se doplňují. A hlavně opravdu FUNGUJÍ. Nebýt těchto cviků, nevím, jak bych skončil. Operace by mě rozhodně neminula.

2) Vytrvalosti, disciplinovanosti a pravidelnému cvičení. Opravdu to chce cvičit, cvičit…. V současné době cvičím dvakrát denně, hodinu ráno a hodinu večer. A rozhodně již cvičit nepřestanu.

Vím, že ještě nemám úplně vyhráno, a to člověk s výhřezem asi nebude mít nikdy. Ale rozhodně jsem na správné cestě. Cvičení mě dostalo z utrpení a vrátilo do normálního života.

100% profesionalita a vždy milý a vstřícný přístup

Petra Š.

Chtěla bych touto cestou mnohokrát poděkovat Mgr. Dagmar Mostecké a Mgr. Zuzce Krchové za jejich profesionální péči, díky které jsem se opět mohla po 10 měsících vrátit ke sportu. K Mgr. Mostecké jsem se objednala na doporučení své kamarádky poté, co jsem absolvovala nejrůznější rehabilitace, masáže a lékařská ošetření u ortopedů, jejichž konečným verdiktem byla „nutnost operativního zásahu do ramenního kloubu“, k jehož poškození došlo následkem úrazu na lyžích.  Jelikož jsem však stále doufala, že je možné se operaci vyhnout, objednala jsem se k paní Mostecké. Již pro první návštěvě jsem cítila výraznou pozitivní změnu – rameno bylo mnohem pohyblivější a bolest mírnější. Po pěti návštěvách u paní Mostecké a Zuzky Krchové se celkový stav mého ramenního kloubu natolik zlepšil, že jsem opět byla schopná začít plavat a chodit do posilovny. Navíc – příjemným bonusem návštěv v Be Balanced je krásné a čisté prostředí, 100% profesionalita a vždy milý a vstřícný přístup obou fyzioterapeutek. Be balanced mohu jen a jen doporučit.

Reference od sportovců

Už po několika týdnech cíleného cvičení je bolest minimální. 

(Jan H.)

Čtyři roky se věnuji vytrvalostnímu běhu a s rostoucí radostí a ambicemi postupně zvyšuji tréninkovou zátěž. Bohužel již zhruba po roce tréninku se mi vrátil oboustranný zánět v oblasti achilovek, který jsem před lety řešil při jiném sportu. Po náročných kvalitních trénincích byla bolest nesnesitelná a neustupovala ani ve dnech volna. Nejeden trénink jsem rozbíhal tak, že se ze sportu vytratila radost, pro který ho vlastně dělám. Návštěvy ortopedů a jiných odborníků dopadaly stejně: není mi pomoci, mám přestat běhat a raději jezdit na kole, nebo nejlépe nedělat žádný sport. V ordinaci Dáši a Zuzky jsme rychle opustili achilovky a hledali příčinu potíží, která se ukázala docela jinde. Už po několika týdnech cíleného cvičení je bolest minimální. Je jasné, že úplné doléčení bude trvat ještě dlouhé měsíce, ale když nebolí běhání, vrátí se radost a dál už to půjde samo. Nemohu si odpustit vzkaz těm, co mě odrazovali od běhání: Tohle vše děláme pod plnou tréninkovou zátěží přes 100 km týdně!

Po absolvování fyzioterapeutických sezení u pí. Mostecké jsem již začátkem dubna uběhla bez problémů půlmaraton a začátkem května pak celý maraton.

(Věra Vavrejnová)

Minulý rok jsem si natáhla šlachy na vnitřní straně chodidla levé nohy. Tento úraz zřejmě prohloubil problém, který jsem již předtím měla s kotníkem – začal se mi ještě více odchylovat od správného postavení a  „propadat se“ dovnitř.  Protože rekreačně běhám již téměř 30 let, nebylo pro mě úplně snadné začít běhat místo po lese na ortopedii, ale nezbylo mi nic jiného. Navštívila jsem několik odborných lékařů, dostávala jsem injekce, chodila jsem na rehabilitační cvičení, magnetoterapii, pořídila jsem si specielní vložky do bot atd., ale bolest ustupovala jen velmi pomalu. Doufala jsem, že budu jezdit bez potíží alespoň na běžkách, ale i tam se bolest razantně zvyšovala s přibývající vzdáleností a nastupující únavou.

V polovině března letošního roku jsem dostala od kamaráda (rovněž běžce) radu, abych navštívila Mgr. Dagmar Mosteckou. Zaručil se mi, že zde mé potíže nebudou řešeny jednoduchým: „No tak neběhejte“, ale že se paní Mostecká určitě pokusí najít příčinu obtíží na základě celkového vyšetření. Tuto příčinu že se potom pokusí odstranit tak, aby bolest nebyla pouze krátkodobě potlačena, ale trvale odstraněna.

Tento kamarád měl naštěstí pravdu. Po absolvování fyzioterapeutických sezení u pí. Mostecké jsem již začátkem dubna uběhla bez problémů půlmaraton a začátkem května pak celý maraton. Na tomto závodě mi shodou okolností dost záleželo a ještě začátkem roku bych nevěřila, že ho budu schopna absolvovat bez bolesti a že bude ze všech maratonů, které jsem kdy uběhla,  jeden z nejhezčích. Jsem za to paní Mostecké velmi vděčná.

Každý, kdo si myslí, že má údajně nějaké nevyléčitelné zdravotní potíže, tak by měl navštívit tuto fyzioterapeutku, dle mého názoru asi nejlepší v oboru s kterou jsem se doposud setkal.

(Ondřej Sedláček)

Jelikož hodně sportuji (dříve závodní běžec, v současnosti triatlon) a často mě trápí různé bolesti kloubů a svalů začal jsem navštěvovat různé sportovní lékaře. Asi největší problém se u mě vyskytl před 7 lety. Potýkal jsem se bolesti třísel při běhu. Celá ta léta jsem zkoušel všemožné masti a nejrůznější metody léčby: ultrazvuk, magnetická rezonance, laser, rázová vlna atd. Postupem času jsem se smířil s tím, že už nikdy nebudu moci pořádně běhat, mimo jiné i proto že jsem slyšel názor o vrozené pohybové vadě. Jednou mě známý doporučil navštívit paní Mgr. Dagmar Mosteckou a začaly se dít neuvěřitelné věci. Již po 14 dnech speciálních a na první pohled obyčejných cviků jsem začal pociťovat úlevu. Po pár měsících už jsem začal běhat jako bych nikdy neměl žádné potíže. Díky paní Mostecké jsem si letos v létě splnil svůj největší sen zajet závod IRONMAN triatlon, s kterým jsem se už dávno rozloučil. Její ordinaci navštěvuji dodnes a stále mě úspěšně pomáhá odstraňovat různé zdravotní problémy způsobené mým náročným koníčkem.

Pokud si neporadím sama, vím kam zajít.

(Pavla Havlová)

Od malička dělám atletiku – vytrvalostní běh a závodím v běhu na lyžích. Na jednu stranu jsem asi měla štěstí, že byl můj organismus odolný a zraněním jsem se dlouhá léta vyhýbala. Na druhou stranu mne ale nikdo nikdy nekontroloval, jakým způsobem nejen běhám, ale i posiluji, chodím a nebo dokonce jen stojím. Netušila jsem, že by na tom mohlo nějak záležet až do té doby, kdy jsem začala mít zdravotní problémy trvalejšího charakteru (bolesti achilovky, kotníku, zad). Klasičtí a sportovní doktoři nebyli skutečnou pomocí. Tu jsem našla až u Mgr. Dagmar Mostecké, která mne naučila své tělo daleko efektivněji používat. Chronické bolesti kotníku se náhle vytratily, věčně ztuhlá záda se uvolnila, svalové nevyrovnanosti se začali upravovat a má plochá chodidla začínala pomalu normálně fungovat. Problémy se sportovními úrazy mám sice pořád, ale už vím co která bolest signalizuje a že mne upozorňuje na to, co jsem při svém cvičení zanedbala. Pokud si neporadím sama, vím kam zajít. A to s jistotou, že mne Dáša vrátí zpět „do latě“.

Kéž by bylo více těch jako Dáša, kteří skutečně pomůžou…

(Petra Havlová)

Stejně jako uvádí výše má sestra Pavla se víceméně od mládí věnuji atletice s velmi kladným vztahem k dlouhým běhům. Asi jsem měla štěstí, že jsem nikdy nemusela řešit žádné výraznější problémy zdravotního rázu. Až v r.2008, kdy už mě cca rok trápily problémy s achilovkou jsem navštívila Mgr. Dagmar Mosteckou. Sice jsem se díky průvodnímu vyšetření na magnetické rezonanci dozvěděla, že se jedná o natržení achilovky přímo z patní kosti, ale díky Dáše a jejím speciálním cvikům se podařilo stav výrazně zlepšit. Stejně jako u Pavly jsem vyřešila problém s plochými chodidly, lepší stabilitou, Dáša mne naučila zapojovat hluboké svaly trupu a řadu kompenzačních cviků.  Díky achilovce jsem poznala i negativní stránku českého zdravotnictví. Navštívila jsem několik ortopedů, jejichž služby sice byly hrazeny zdravotními pojišťovnami, ale většina z nich se nevyznala ani ve snímku z magnetické rezonace. Vyšetření proběhla maximálně se sundáním ponožky a návrh řešení zněl mnohdy komicky – problém je psychického rázu, noste sandály když v běžeckých botech kulháte apod. Až při  poslední návštěvě u  jednoho libereckého ortopeda jsem byla vyšetřena podobně jako u Dáši a doktor bez problémů identifikoval problém z mnou donesených snímků z magnetické rezonance a bohužel konstatoval aktuální nevhodnost operace, ale naopak byl překvapen výsledky půlroční práce Dáši na mé achilovce…

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006