Fyzioterapeutická léčba sportovních zranění

Sportovní fyzioterapie je jednou ze stěžejních oblastí naší práce. Od počátku historie fyzioterapie Be Balanced jsme pomáhali sportovcům k rychlému a efektivnímu uzdravení a především pak k vyřešení příčin zranění tak, aby se znovu nevracela. Našimi klienty jsou začátečníci, hobby sportovci, ale i ti výkonoví či profesionální.

Jak v Be Balanced pracujeme se sportovci:

Dynamická neuromuskulární stabilizace prof. Koláře je přístup právě ve sportu velmi účinný. Výsledkem a cílem není odpověď na to, zda sportovat, ale jak. Tato metoda je založená na tom, jak zapojit svaly do funkce tak, aby nedocházelo k nadměrnému přetěžování a sportovním zraněním.

Techniky myofasciální medicíny, tedy především techniky mobilizace kloubů – páteře, žeber, končetinových kloubů a techniky měkkých tkání, tedy techniky manuálního uvolňování kůže, podkoží, svalů, vazů a šlach jsou další nezbytnou složkou pro efektivní terapii. Používáme především techniky mobilizace dle prof. Lewita a prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph. D.

Techniky manipulace fasciálních tkání – Fascial Manipulation®/ Stecco® – toto pojetí léčby fasciálních tkání je světovou špičkou. Hned, jak se tato metoda dostala do Čech, jsme se v ní vyškolili a používáme ji, a to s velkým úspěchem. Metoda cílí na vazivovou tkáň. Tato tkáň pracuje, je schopna se stáhnout či zkrátit a protože  vytváří 3D síť v našem těle, její změna v jedné byť malé části těla, může způsobit rozsáhlé změny po celém těle. Tato metoda tedy ovlivňuje strukturální změny a v kombinaci s přístupy funkčními, např. DNS vytváří velmi účinný léčebný pár.

Často úspěšně řešíme například tyto potíže:

Dále řešíme

Analýza a diagnostika běhu

Analýza a diagnostika běhu

Analýza a diagnostika běhu a nácvik optimální...

Více informací

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006