Fyzioterapeutická léčba sportovních zranění

Sportovní fyzioterapie je jednou ze stěžejních oblastí naší práce. Od počátku historie fyzioterapie Be Balanced jsme pomáhali sportovcům k rychlému a efektivnímu uzdravení a především pak k vyřešení příčin zranění tak, aby se znovu nevracela. Našimi klienty jsou sportovci všech kategorií – začátečníci, rekreační sportovci, ale i ti výkonnostní a profesionální.

Jak v Be Balanced pracujeme se sportovci:

Dynamická neuromuskulární stabilizace prof. Koláře je přístup právě ve sportu velmi účinný. Výsledkem a cílem není odpověď na to, zda sportovat, ale jak. Tato metoda je založená na metodě, jak zapojit svaly do funkce tak, aby nedocházelo k nadměrnému přetěžování a sportovním zraněním.

Techniky myofasciální medicíny – především mobilizace kloubů – páteře, žeber, končetinových kloubů a techniky měkkých tkání, t.j. manuálního uvolňování kůže, podkoží, svalů, vazů a šlach jsou další nezbytnou složkou pro efektivní terapii. Používáme především techniky mobilizace dle prof. Lewita a prof. PeadDr. Pavla Koláře, Ph. D.

Techniky manipulace fasciálních tkání – Fascial Manipulation®/ Stecco® – toto pojetí léčby fasciálních tkání je světovou špičkou. Hned, jak se tato metoda dostala do Čech, jsme se v ní vyškolili a používáme ji, a to s velkým úspěchem. Metoda cílí na vazivovou tkáň. Tato tkáň stále pracuje, je schopna se stáhnout či zkrátit a protože  vytváří 3D síť v našem těle, její změna v jedné byť malé části těla, může způsobit rozsáhlé změny po celém těle. Tato metoda tedy ovlivňuje strukturální změny a v kombinaci s přístupy funkčními, např. DNS vytváří velmi účinný léčebný pár.

Kineziotejping pomůže zlepšit a udržet efekt terapie po delší dobu, zároveň dává výbornou zpětnou vazbu pro lepší sebeuvědomění.

Analýza pohybu při sportu – bolesti či chronická zranění nejčastěji vychází z určité chyby v koordinaci, kterou člověk při sportu neustále opakuje. Odstraněním této chyby potíže mizí a navíc se zlepšuje efektivita. Když se daný pohyb nafilmuje a video rozdělí na jednotlivé fáze pohybu, chyba se snadno odhalí. Cíleným cvičením je možné tuto chybu napravit. Tuto metodu efektivně využíváme při diagnostice běhuanalýze šlapání na kole, ale také při rozboru pohybu při technických sportech. Následná doporučení a korekce pohybu vidíte on-line přímo před sebou a to z různých úhlů, takže můžete sledovat vnitřní pocit po korekci a zároveň pozorovat skutečné změny v technice běhu, šlapání či ostatním pohybu. Tímto způsobem mnohem snadněji zapojíte korekci v rámci vaší sportovní činnosti a efekt bude trvalý.

Často úspěšně řešíme například tyto potíže:

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006