Jak dlouhou životnost mají naše ortopedické vložky?

Jak dlouhou životnost mají naše ortopedické vložky?

O ortopedických vložkách se říká, že se vyšlapou do půl až dvou let. Neplatí to ale o těch našich. Naše vložky, pokud se o ně dobře staráte, mohou vydržet i pět let. Záleží na jejich typu a také na tom, jak se o ně staráte. Podložení se dá přelepovat, takže i korekční funkce vložky je zachována či může být obnovována, aniž byste si museli pořizovat nové.

Jak rozhoduje typ vložek o jejich životnosti?

Obecně měkčí vložky jsou méně odolné a vložky pevnější či tvrdší odolnější. Pak jsou ještě vložky dvojvrstvé, které mají pevnější spodní a měkčí horní vrstvu.

Tenké a měkké vložky, které se dávají třeba do úzkých společenských bot, vám zajistí pohodlí a přitom nezaberou v botě moc místa. Jsou ale méně odolné, proto je nevhodné je používat třeba do sportovních bot či na výlety. Pak se snáze ošoupou či prodřou napadanými nečistotami.

Tvrdé vložky zajistí velkou podporu a zvládnou i velkou hmotnost, hodně vydrží, ale nemusí být z nejpohodlnějších. Takové je dobré volit pro těžší jedince s velkou zátěží, případně třeba pro sportovce, kteří se pohybují na antuce.

Dvojvrstvé, kombinované vložky v sobě snoubí výhody obou. Při nesprávném používání se ale může měkčí horní vrstva ošoupat. I tak je ale funkce vložky zachována, protože spodní pevnější vrstva a podlepení vydrží.

Jak o vložky pečovat?

Po každém nošení je potřeba z bot vysypat nečistoty a nalepené nečistoty z vložky (písek, kamínky, hlína, antuka) odstranit. Je vhodné vložky i čas od času opláchnout. Pozor, vložky nesmíte sušit na horkých kamnech, nad ohněm či velmi horkém topení.

 

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006