Léčíme bolesti zad, bolesti a blokády krční, hrudní a bederní páteře

Možná se bolestmi zad a blokádami páteře trápíte úplně zbytečně…

Věděli jste, že bolestmi zad trpí někdy v životě 80 % populace, převážně ve věku 30 – 55 let? Většina lidí se těmito bolestmi trápí zbytečně a často je nechávají dospět do velice bolestivého a omezujícího stádia. Vězte, že bolesti zad a urputné či opakované blokády páteře se dají cílenou fyzioterapií velice úspěšně řešit!

Mnoho pacientů se u nás dokonce zbavilo potíží úplně či se vyhnulo operaci. Čtěte zde.

Proč záda bolí tak často?

To je na dlouhé povídání, roli hraje mnoho vlivů a každý máme z nich namixovaný určitý koktejl. Někdo má více dáno do vínku, ovšem je poznamenán úrazy, operacemi, někdo zase do vínku nedostal a musí neustále cvičit a rovnat se. Každopádně je jasné, že čím dříve začnete potíže řešit, tím lépe. A naopka, čím déle budete bolesti zad opomíjet, tím se budou prohlubovat a co hůře budou se prohlubovat i strukturální, chcete-li degenerativní změny na Vašem pohybovém aparátu a ty už se tak jednoduše řešit nedají.

Jak potíže se zády a páteří řešit nejefektivněji?

Neexistuje jednotný návod. Záleží na individuálních příčinách bolesti a každý je originál. Úspěch terapie závisí na kvalitní anamnéze a komplexním vyšetření pohybového aparátu. A především na erudovanosti, vnímavosti a širokém záběru metod fyzioterapeuta. Ten pak nakombinuje terapeutické prvky tak, aby byla terapie co nejúčinnější.

Bolest v určitém místě má většinou původ v jiné, byť třeba zcela vzdálené části těla. Proto zpravidla nemá efekt léčit bolest v místě bolesti. Fyzioterapie musí být komplexní a musí brát v úvahu celé tělo.

Nejlepší fyzioterapie v Praze
_PHP9658e

S jakými obtížemi se zády se u nás pacienti úspěšně léčí:

  • Bolesti a blokády krční páteře – akutní blokády a bolesti krční páteře, pocit zatuhnutí šíje, omezený rozsah pohybu krční páteře,
  • Brnění do horních končetin a rukou
  • Výhřezy plotének v krční páteři – bolet do horních končetin, brnění paže, ruky, prstů, slabost prstů při úchopu, to jsou velmi nepříjemné obtíže, které jsou často způsobeny výhřezem ploténky v krční páteři. Výhřezy se velmi dobře dají léčit konzervativně, pokud je ovšem člověk dlouho nepřechází.
  • Bolesti a blokády hrudní páteře a mezi lopatkami – bolest mezi lopatkami, zatuhnutí hrudní páteře, nemožnost se dobře narovnat, bodavá bolest pod lopatkou až dopředu do hrudníku, za to vše mohou blokády v hrudní páteři a porucha napřímení hrudní páteři, ale také i jiné, třeba nesprávná práce kyčlí či jizvy v břiše
  • Bolesti a blokády bederní páteře – bolest zad při vstávání z postele, při dlouhém stání nebo sezení, při nošení těžkých břemen, může za ně nejčastěji špatné zapojení svalů trupu, neoptimální napřímení páteře či špatné postavení v kyčlích.
  • Výhřezy plotének v bederní páteři – brnění přední, zevní či zadní strany stehna, bérce až do malíku/palce, nemožnost se ohnout, bolest zad a celá plejáda dalších obtíží provázející tento velmi častý problém.
  • Bolesti hlavy – bolesti hlavy mohou mít mnoho příčin, často jsou ale celkem lehce odstranitelné právě fyzioterapií.
  • Bolesti na hrudi, blokády žeber

Pokud Vás trápí bolesti zad, akutní či chronické, neváhejte se na nás obrátit. Objednáme Vás k fyzioterapeutovi specializovaného na tyto obtíže.

Pokud máte, vezměte s sebou lékařskou dokumentaci či výsledky rtg., CT, MR ideálně v listinné podobě nebo nám je zašlete předem elektronicky.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006