Léčíme bolesti zad, bolesti a blokády krční, hrudní a bederní páteře

Představte si, že…

se ráno probudíte a nic vás nebolí…
si můžete jít jen tak zahrát tenis či si jít zaběhat a nemusíte se bát, že se potom nebudete moci hýbat…
žít bez bolesti může být normální…

…hlavně je ale potřeba potíže řešit včas

Proč záda bolí tak často?

Bolestmi zad trpí někdy v životě 80 % populace, převážně ve věku 30 – 55 let? Většina lidí se těmito bolestmi trápí zbytečně a často je nechávají dospět do velice bolestivého a omezujícího stádia. Důvodů, proč záda bolí, je mnoho. Někdo má dáno do vínku více, někdo méně, někoho poznamenají úrazy, operace, či nevhodná pozice při práci.  Každopádně je jasné, že čím dříve začnete potíže řešit, tím lépe. A naopak, čím déle budete bolesti zad opomíjet, tím se budou prohlubovat a co hůře budou se prohlubovat i strukturální, chcete-li degenerativní změny na Vašem pohybovém aparátu a ty už se tak jednoduše řešit nedají.

Jak potíže se zády a páteří řešit nejefektivněji?

Neexistuje jednotný návod. Záleží na individuálních příčinách bolesti, tedy z jakého důvodu vznikly, a to je u každého úplně jiné. Úspěch terapie závisí na kvalitní anamnéze a komplexním vyšetření pohybového aparátu. A především na erudovanosti, vnímavosti a širokém záběru metod fyzioterapeuta. Ten pak nakombinuje terapeutické prvky tak, aby byla terapie co nejúčinnější.

Bolest v určitém místě má většinou původ v jiné, byť třeba zcela vzdálené části těla. Proto zpravidla nemá efekt léčit bolest v místě bolesti. Fyzioterapie musí být komplexní a musí brát v úvahu celé tělo.

Mnoho pacientů se u nás dokonce zbavilo potíží úplně či se vyhnulo operaci. Čtěte zde.

Nejlepší fyzioterapie v Praze
Nejlepší fyzioterapie v Praze

S jakými obtížemi se zády se u nás pacienti úspěšně léčí:

  • Bolesti a blokády krční páteře – akutní blokády a bolesti krční páteře, pocit zatuhnutí šíje, omezený rozsah pohybu krční páteře,
  • Brnění do horních končetin a rukou
  • Výhřezy plotének v krční páteři – bolet do horních končetin, brnění paže, ruky, prstů, slabost prstů při úchopu, to jsou velmi nepříjemné obtíže, které jsou často způsobeny výhřezem ploténky v krční páteři. Výhřezy se velmi dobře dají léčit konzervativně, pokud je ovšem člověk dlouho nepřechází.
  • Bolesti a blokády hrudní páteře a mezi lopatkami – bolest mezi lopatkami, zatuhnutí hrudní páteře, nemožnost se dobře narovnat, bodavá bolest pod lopatkou až dopředu do hrudníku, za to vše mohou blokády v hrudní páteři a porucha napřímení hrudní páteři, ale také i jiné, třeba nesprávná práce kyčlí či jizvy v břiše
  • Bolesti a blokády bederní páteře – bolest zad při vstávání z postele, při dlouhém stání nebo sezení, při nošení těžkých břemen, může za ně nejčastěji špatné zapojení svalů trupu, neoptimální napřímení páteře či špatné postavení v kyčlích.
  • Výhřezy plotének v bederní páteři – brnění přední, zevní či zadní strany stehna, bérce až do malíku/palce, nemožnost se ohnout, bolest zad a celá plejáda dalších obtíží provázející tento velmi častý problém.
  • Bolesti hlavy – bolesti hlavy mohou mít mnoho příčin, často jsou ale celkem lehce odstranitelné právě fyzioterapií.
  • Bolesti na hrudi, blokády žeber

Pokud Vás trápí bolesti zad, akutní či chronické, neváhejte se na nás obrátit. Objednáme Vás k fyzioterapeutovi specializovaného na tyto obtíže.

Pokud máte, vezměte s sebou lékařskou dokumentaci či výsledky rtg., CT, MR ideálně v listinné podobě nebo nám je zašlete předem elektronicky.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006