S kým: Mgr. Lucie Denková

Délka lekce: 60 min.

Jak to funguje: na lekci se přihlásíte přes náš rezervační systém – tlačítko vpravo nahoře. Vyberete si danou video lekci. Lekce je v kalendáři nastavená na každý den na určitou hodinu, nenechte se tím zmást. Lekci budete mít k dispozici kdykoliv během týdne. Přihlaste se na lekci buď v ten den, nebo na další den. My budeme 2x denně sledovat nově objednané a budeme zasílat odkaz na video. Po přihlášení Vám tedy nejpozději do několika hodin přijde odkaz na Váš e-mail. A pak už si můžete zacvičit kdykoliv budete chtít.

Cena:  platba možná pouze kartou on-line, jednotlivá lekce 200,-, při zakoupení permanentky 10 lekcí/1800,-(lze zakoupit on-line při rezervaci lekce, permanentku je možné využít na všechny otevřené lekce pro dospělé).

Pro koho je cvičení vhodné:

  • Lekce je střednívyšší obtížnosti
  • Pro všechny, kteří chtějí zvýšit elasticitu svého těla
  • Pro všechny, kteří chtějí posílit svůj Core
  • Amatérští i profesionální sportovci
  • Jako kompenzační cvičení po celém dni stráveném v sedavém zaměstnání / pečováním o dítě na mateřské / v jednostranně zatěžující profesi

 Pro koho není cvičení vhodné:

  • Při akutním výhřezu meziobratlové ploténky (v lekcích jsou mírně švihové pohyby)
  • Při akutních kloubních blokádách a výrazné kloubní nestabilitě
  • Při akutních bolestech způsobených útlakem v karpálním tunelu (v lekcích se opíráme o ruce)
  • Pokud si nejste jisti, zda se pro Vás tato lekce hodí, zeptejte se svého fyzioterapeuta z Be Balanced nebo kontaktujte lektorku e-mailem.

 Náplň:

Potýkáte se dlouhodobě se ztuhlostí celého těla a nárazové protahování svalů nepomáhá?

Bolívají Vás pravidelně záda a domácí posilování břicha nepřináší výsledky?

Cítíte se tělesně skleslí či stažení a jedinou účinnou pomocí je pohyb?

Co je to Core a jak se posiluje?

Core (tj. tělesné jádro) je označením pro hluboké svaly trupu, mezi které patří bránice, pánevní dno, příčný břišní sval a krátké svaly propojující jednotlivé obratle páteře. V širším kontextu patří Core do Hlubokého stabilizačního systému páteře (HSSP). Správná aktivace svalových skupin Core je základem správného bezbolestného držení těla a prevencí před vznikem svalových dysbalancí. Nesprávná funkce svalů Core ovlivňuje nejen funkci dalších svalů ale i orgánů. Core v lekci posilujeme na základě principů DNS (Dynamická neuromuskulární stabilizace) prof. Koláře s důrazem na brániční dýchání v různých pozicích (nejen) z vývojové kineziologie.

 

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006