Core a funkční trénink

Kdy: 

úterý 19.00-20.00, středa 7.15 – 8.15

s Mgr. Michaelou Šimlovou

Pro koho: lekce je střední až vyšší obtížnosti

Typ: otevřené lekce, nutno se přihlásit předem přes tlačítko “přihlášení”.

Délka lekce: 60 min.

Cena: jednotlivá lekce 200,- Kč, při zakoupení permanentky 10 lekcí/1800,- Kč , lze ji zakoupit on-line při rezervaci lekce (permanentku možno využít na všechny otevřené lekce pro dospělé)

Náplň: Core a funkční trénink je určený zvláště pro ty, co si chtějí dát do těla a zároveň se rádi kvalitně protáhnou. V rámci lekce se klade důraz na správné provedení prvků, kvalitní aktivaci hlubokého stabilizačního systému páteře a přenesení izolované aktivace “core” do široké škály cviků.

Funkční trénink bývá definován různě, pro nás to znamená vědomé, komplexní a soustředěné zapojení mnoha svalů v jednu chvíli. Cvičíme pouze s vlastní vahou, jako pomocníky si bereme pilates válce, Therabandy, tenisáky a další.
Hodina začíná úvodním zahřátím svalů a nastartováním pozornosti, pak přecházíme k posilovacím cvikům, které prokládáme prvky zaměřenými na mobilitu. Na závěr převažují cviky pro relaxaci pohybového aparátu.
Core trénink v našem pojetí vychází z principů dynamické neuromuskulární stabilizace a kombinuje základní cvičební prvky (dřep, prkno, výpad…) s jógou, complex core a animal movements.

Zapojte opravdu správně hluboké svaly trupu! Fyzioterapeutka vás naučí, co je to střed těla, jak ho zapojit a použít nejen při cvičení ale i v běžných denních činnostech. Kromě core trainingu se ale dostaneme i k dalším partiím, paže, kyčle, stehna, vše důkladně zapojíme, protáhneme a hlavně srovnáme? Hlavním cílem není jen si dát do těla, ale hlavně cvičením odstraňovat svalové dysbalance a tak zlepšovat naše pohybové zdraví. Cvičení vhodné proti bolestem zad a jako kondiční trénink.

Více o naší lekci Core a funkční trénink se dozvíte v tomto článku:
Vyzkoušejte video lekci: CORE A FASCIÁLNÍ STREČINK

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006