Analýza a diagnostika pohybu při sportu

Bolesti či chronická sportovní zranění nejčastěji vychází z určité chyby v koordinaci, kterou člověk při sportu neustále opakuje. Odstraněním této chyby potíže mizí a navíc se zlepšuje efektivita. Když se daný pohyb nafilmuje a video zpracuje na jednotlivé fáze pohybu, chyba se snadno odhalí. Cíleným cvičením je možné tuto chybu napravit.

Přestat sportovat není řešením, mnohdy pohyb stačí jen upravit, aby byl zdravější. Více čtěte zde.

ANALÝZA A DIAGNOSTIKA BĚHU A NÁCVIK OPTIMÁLNÍHO BĚŽECKÉHO STYLU

– postarají se o vás erudovaní fyzioterapeuti s vlastní bohatou zkušeností s během.
– při analýze běhu lze vysledovat příčinu vašich potíží, či prvky, které snižují efektivitu běhu.
– sami na sobě uvidíte a ucítíte, jakou část těla přetěžujete, kde vzniká zbytečné napětí a jak tuto nerovnováhu odstranit.
– úpravou stylu se výrazně zlepší efektivita a ekonomika běhu, tedy i vaše běžecké výsledky.

Jedinečné technické zázemí zajistí, že budete moci sledovat váš běh přímo před vámi. Sledování můžeme zacílit na určitou oblast. Detailní obrázek vypoví mnohé o tom, co se děje v oblasti, kde máte problém. Pro nácvik správného stylu běhu provádíme cílená cvičení, mimo i na běžeckém páse. Postupně se učíte zapojovat správné svaly. Velmi často potíže či bolest při běhu ihned mizí nebo se zmenšuje. Zároveň máte optickou kontrolu svého běhu a můžete si lepší styl běhu zažít.

Komplexní informace o běhání z pohledu různých odborníků získáte také na celodenním workshopu ZDRAVÉ BĚHÁNÍ

Řešíme tyto potíže při běhu:

 

Zajímá vás, jaký je rozdíl mezi diagnostikou došlapu a diagnostikou běhu? Čtěte zde.

 

 

CYKLISTIKA

Přijeďte na svém kole do Be Balanced na Prahu 6 a my zjistíme, kde je příčina vašich potíží, třeba časté bolesti kolene při cyklistice, a jak je přímo na kole odstranit! Máme trenažér, do kterého připevníme vaše kolo. Upravíme vám držení těla na kole, zjistíme, zanalyzujeme a opravíme odchylky či asymetrie Vašeho stylu šlapání.

Můžete samozřejmě přijít i bez kola. V tom případě provedeme rozbor Vašeho šlapání na speciálním trenažeru wattbike, který umožňuje analyzovat celou škálu parametrů.

Z nejdůležitějších měřených parametrů zmiňme nezávislé údaje o výkonu levé a pravé nohy, včetně zobrazení křivky práce, úhlu náběhu maximální síly, kadence, průměrného, maximálního a aktuálního wattového výkonu, hodnoty wattů na kilogram a další. Samozřejmě nechybí informace o ujeté imaginární vzdálenosti a rychlosti. Počítač přijímá informace o srdečním rytmu z propojeného hrudního pásu a je kompatibilní se všemi významnými výrobci, jako například Garmin, Polar, Suunto a další.

Bolí vás koleno při jízdě na kole. Zde se dočtete proč.

Dárková poukázka na analýzu běhu v našem e-shopu.