Ač postižený posedlostí pohybem, nakonec jsem vystudoval medicínu na II. LF UK v Praze. Po šesti letech a atestaci z chirurgie jsem opustil pro mne poněkud tísnivé prostředí nemocnice, začal se posouvat směrem ke sportovní a pohybové medicíně a zároveň se začal zabývat i tréninkem hobby a amatérských cyklistů, triatletů a vytrvalostních běžců. S Dášou Mosteckou spolupracuji příležitostně řadu let, ale až v roce 2017 se nám podařilo se sejít “pod jednou střechou”.

V mé sportovní historii se poměrně pravidelně střídají sporty technické a upracované. Po plavání v mládí přišlo období karate a posléze i aikida, následovala dlouhá epocha cyklistiky a dnes se pokouším alespoň trochu spravedlivě rozdělit čas mezi koně, šerm, jógu a pilates, slackline, luk a argentinské tango.

Mojí specializací v Be Balanced jsou v první řadě vytrvalostní sportovní testy a konzultace veškerých tělesných trápení a neduhů více či méně souvisejících se sportem.

PROFESNÍ ŽIVOTOPIS:
Původní profesí atestovaný chirurg se zaměřením na traumatologii dospělých i dětí. Odborný výcvik v chirurgii a traumatologii získal ve FN Motol a FTN Krč v Praze. Od roku 2000 se specializuje na sportovní medicínu, zejména problematiku cyklistiky a vytrvalostních sportů. Tréninku a koučinku v cyklistice a vytrvalostních sportech se věnuje od roku 2002. V letech 2005 – 2007 spolupracoval s prestižní sportovní laboratoří CASRI. Od roku 2013 pracuje jako chirurg a sportovní lékař v Centru Sportu Ministerstva Vnitra.
Pohled lékaře spojuje s třiceti lety zkušeností vrcholového a výkonnostního sportovce (plavání, bojové sporty, cyklistika, jezdectví, sportovní šerm a jiné).
Spoluautor knihy Cyklistika – průvodce tréninkem (Grada). Autor mnoha článků na internetu i v „papírových“ magazínech (Peloton, Outdoor, Velo)

ABSOLOVOVANÉ KURZY:
• Licence ČLK pro samostatný výkon praxe
• Trenérská licence B pro cyklistiku, akreditovaná MŠ a ČSC
• Certifikát Formthotics

Osobní sportovní výsledky:
• 5. místo MS lékařů a farmaceutů v individuální časovce (2007)
• 2x titul mistra ČR lékařů a farmaceutů v krátkém silničním maratonu (2002, 2003 i celkový vítěz závodu)
• 3. místo MR extraliga masters v individuální časovce (2004)
• 2x 4. místo mistrovství UAC v individuální časovce (2004,2006)
• 2. místo v pohárovém hodnocení UAC ’07, kat. B, (celk. 6.)
• 3. místo v poháru UAC ’06, kat B (celk. 8.)
• osobní tréninkový deník najdete na www.mytreneek.cz/OndraVojta

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006