Psychospirituální krize – může potkat každého z nás?

zveme Vás na přednášku:

Mgr. Michaela Vančury, zakladatele organizace DIABASIS z.ú.*

Podtituly přednášky jsou:

  • Můžeme mít nenormální zážitky a zůstat přitom normální ?
  • Co je psychospirituální krize a jaký je její průnik s psychózou?

Na tuto přednášku volně navazuje přednáška „Psychedelická zkušenost – umíme si s ní poradit? Kdy pomůže a kdy může poškodit?“. Je možné se přihlásit na každou přednášku zvlášť nebo obě přednášky najednou, za zvýhodněné vstupné.**

„Psychospirituální krize je transformativní proces s léčivým potenciálem, který může mít někdy až podobu psychózy, ale neměl by se zaměňovat s psychózou jako duševní poruchou. Využití adekvátních terapeutických metod může u osob v psychospirituální krizi napomoci k vyšší integraci osobnosti a plnějšímu zdraví.“***

Psychospirituální krize nemusí mít pouze konotaci rizika – nebezpečí, ale nepochybně také příležitosti,  jak je „krizi“ obecně možno chápat. Použijeme-li starozákonního příběhu o Jonášovi, můžeme tento JONÁŠŮV SYNDROM – psychospirituální krizi, tématizovat jako dilema každého z nás. Morálně – etické volání, ve kterém můžeme selhat a dát přednost svému malému vypolštářovanému světu a jako to nejprve udělal Jonáš se před sebou schovat do podpalubí nebo uznat, že jsem chyboval, ponořit se zodpovědně do poznání sama sebe, od svržení do vln rozbouřeného moře až k návratu z břicha velryby a přijetí svého poslání – poznání toho, kdo jsem doopravdy. Tak nalezl Jonáš sám sebe. To je odpovědnost každého z nás. Je mnoho cest, jak toho dosáhnout.

Že je toto téma dnes více než aktuální je nasnadě.  Otázek s tím spojených je mnoho. Např.:

 • Může se opravdu Psychospirituální krize – Jonášův syndrom – týkat každého z nás?
 • Jak předejít krizi ?
 • Jaké mohou být její spouštěče?
 • Lze se bezpečně dostat k obdobným prožitkům, které psychospirituální krize vyvolává?
 • V čem je psychospirituální krize prospěšná – příležitostí?
 • V čem všem může být psychospirituální krize nebezpečná?
 • Co to znamená, že psychospirituální krize může mít až psychotickou podobu ?
 • Jak spolu souvisí holotropní dýchání a psychospirituální krize ?

Tyto a mnoho dalších otázek vám zodpoví jeden z největších odborníků na toto téma u nás, klinický psycholog a psychoterapeut, Michael Vančura. Budete tak mít jedinečnou možnost získat informace o problematice úzce se týkající prožitků, které jsou obdobné zkušenostem, které známe také např. z holotropního dýchání nebo z psychedelických zkušeností a z výzkumu psychedelik. Na toto posledně jmenované téma bude zaměřena následující přednáška. 


 

 

*O organizaci Diabasis z.ú. se můžete nejvíce dozvědět, když navštívíte naše stránky Diabasis a nebo si přečtete příběh umístěný níže. Pokud byste chtěli podpořit naši činnost, budeme Vám vděčni za příspěvek na náš účet: 1051017341 / 5500. V případě Vašeho zájmu Vám rádi vystavíme potvrzení o daru.

Aby bylo lépe viditelné, jak a jakou práci děláme, můžete si přečíst zpětnou vazbu od jedné z našich klientek.

“Děkuji, že tu práci děláte……během „noci duše” jsem se potkala se spoustou svých vnitřních vlastností, které nejsou až tolik společensky přijatelné, ale zkrátka chtěly spatřit světlo světa. Pěkně jsem si posvítila na své stíny. Ovšem nejúžasnější na tom je, že když člověk pochopí proč a kdy taková vlastnost vznikla, může lehce využít její kreativitu a sílu, aniž by ubližoval sobě nebo druhým. Ale to Vy dobře víte.”……….”Mockrát Vám děkuji za tehdejší pomocnou ruku. I díky Vám jsem tam, kde jsem teď. Přeju všem lidem, kteří procházejí něčím podobným, aby nepromarnili příležitost, kterou psychospirituální krize skýtá. Má nesmírně kreativní potenciál a ten jsem využila a využívám. A cítím za to neskonalou vděčnost”.


 

Kdy: 9. listopadu 2022, v 17.30 – 21.30 hodin

Kde: Centrum Be Balanced, Rybničná 18/1, Praha 6

Cena: 390,- Kč

**Cena při přihlášení na obě přednášky: 600,- Kč

Rezervace a přihlášení zde

**Definice PK dle www.diabasis.cz

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006