Zdravá záda

Kdy:   úterý – 17.45 – 18.45

s Mgr. Markétou Černou

Pro koho: lekce je lehké obtížnosti, ideální pro úplné začátečníky či při bolestech zad, vhodné i pro seniory

Typ: otevřené lekce, nutno se přihlásit předem přes tlačítko “přihlášení”.

Délka lekce: 60 min.

Cena: jednotlivá lekce 200,-, při zakoupení permanentky 10 lekcí/1800,- , lze ji zakoupit on-line při rezervaci lekce (permanentku možno využít na všechny otevřené lekce pro dospělé)

Náplň:  Bolí vás záda a jste kvůli svým potížím limitováni ve cvičení? Chcete si zacvičit správně a postupně se zbavit svých potíží? Pak je pro vás to pravé cvičení Zdravá záda pod vedením fyzioterapeutů Be Balanced. Cvičení je zaměřeno hlavně na správné zapojení hlubokých svalů trupu a stabilizačních svalů kyčlí a ramen. Cvičení v malých skupinách umožňuje individuální přístup a zajištění, že cviky jsou prováděny opravdu správně a kvalitně. Cviky na bolavá záda, cviky na uvolnění krční páteře, cviky na bederní i krční páteř a mnoho dalších cviků pro Vaše zdravá záda! 

Toto skupinové cvičení vychází z principů vývojové kineziologie a metody dynamické neuromuskulární stabilizace (DNS) prof. Koláře. Během cvičení postupně provádíme jednotlivé pozice, kterými prochází dítě během prvního roku života. Jde o pozice, které známe pod názvy jako pasení koníčků, kočička, medvěd, dřep, hluboký dřep a mnoho dalších. V daných pozicích je kladen důraz především na kvalitu provedení. Při cvičení se tedy soustředíme na jednotlivé segmenty těla a jejich správné postavení, napřímení páteře, dýchání a zapojení tzv. středu těla. V daných pozicích postupem času i posilujeme a posouváme své hranice. Cvičení je vedeno od nejjednodušších pozic, po ty složitější, tak abyste si mohli uvědomit slabší a klíčová místa na těle a na ty se zaměřili a správně je korigovali. Nedílnou součástí tohoto cvičení je strečink. Využíváme také rolování na válcích, pro uvolnění a zvyšování rozsahů pohybu.

Cílem tohoto cvičení je zlepšení vnímání vlastního těla, využití korekce jednotlivých tělesných segmentů i v běžném životě a v neposlední řadě možnost přejít na cvičební lekce, které již vyžadují alespoň základní znalost, jak zapojit svůj střed těla, tedy třeba cvičení s názvem Core and animal movements.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006