EMOCE HLUBOKO ULOŽENÉ V TĚLE

EMOCE HLUBOKO ULOŽENÉ V TĚLE

Myslím si o sobě, že jsem člověk, který se nevyhýbá těžkým pocitům, neutíká před tím negativním v sobě, nesu svůj smutek, úzkost, strach, vztek, bezmoc i závist. Vnímám je jako ukazatele na cestě. Ukazatele do míst, kde je třeba něco změnit, rozvinout se. A někdy  nemůžu vůbec nic a tak jen dýchám a čekám, až se ta vlna přese mě převalí a já se budu moct opět nadechnout s vědomím, že to je přirozená součást mě a že prožívám ve vlnách a cyklech.

Považuji se za celkem ostřílenou zastánkyni stínu v nás. Jsem nadšena, když ve své praxi s klienty procházíme procesem postupného sbližování se stinnými stránkami a když v tom všem tíživém a bolavém nakonec objevujeme jejich sílu, tvořivost a novou svobodu. To mě na mé práci nesmírně baví.

Před nedávnem jsem vyrazila na seminář Lilie Khousnoutidinové  Emoční detox, kde se pracuje s emocemi na úrovni těla. Byla to síla. Nebyla to moje první zkušenost tohoto typu, ale tentokrát jsem, také díky skvělému, pevnému a bezpečnému vedení Lili, měla silný zážitek kontaktu s emocemi, prožitky a vzpomínkami uloženými hluboko v těle. Byla jsem překvapená intenzitou, hutností a slova překračující naléhavostí, která ve mě dřímá. Uvědomila jsem si, že žiji a prožívám v jakési horní vrstvě vědomí a jak hodně je toho pod povrchem. Tak prožitkově mi došlo, že když mám pocit, že cítím opravdovou hloubku emocí, tak jsem ještě hodně vzdálená té skutečné hloubce a své podstatě. A uvědomila jsem si, že vím, že nic nevím:)

Jsem za tuhle zkušenost moc vděčná, posunula zase mé vnímání sebe sama i ostatních dál. Jsem od té doby více v kontaktu se svým tělem a hledám stále nové cesty, jak v něm žít s větším vědomím. Těším se na další objevování v mém soukromém životě i v práci s klienty.

Mgr. Lucie Kubelíková