Bolest zad při menstruaci

Bolest zad při menstruaci

Mnohé ženy trápí bolestivá menstruace. Už jak se blíží vaše dny, tělo vám dává jasné signály. Bolí záda, břicho, hlava, je na zvracení, v horším případě se 1-2 dny svíjíte v křečích. Analgetika jsou už možná samozřejmostí. Část potíží je jistě způsobená hormonálně. Málo se ale ví, že potíže typu bolest zad, břicha a hlavy během vašich dnů úzce souvisí s problémem skrytým v pohybovém aparátu, který se znatelně projeví zatím jen v době menstruace.

Pokud máte při menstruaci tyto potíže, je to známka toho, že je něco špatně v oblasti vaší pánve, beder, páteře, i když normálně těmito potížemi netrpíte. Funkce vnitřních orgánů a pohybového aparátu je úzce propojená. Ve chvíli, kdy se děloha masivně prokrvuje, zbytní a začíná krvácet, tyto změny uvnitř jakoby dekompenzují (jinak kompenzovaný) problém na povrchu a bolest se ozve. Pokud se zapracuje na problému pohybovém, potíže zpravidla zcela nebo převážně vymizí. Výsledky jsou v těchto případech až překvapivě rychlé. K této nápravě je nutná cílená práce, která vede k úpravě svalového napětí především v oblasti pánve.

Bolesti při menstruaci vás přirozeně vyřadí na den až dva z vašich pohybových aktivit. I ty z vás, které žádné potíže při menstruaci netrápí, dejte si tak na jeden až dva dny volněji. Raději třeba zalezte do postele s knížkou a nechte svoje tělo odpočívat.

praktické ukázky cviků v časopise Běhej.com, 08/2011

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006