Psychedelická zkušenost – umíme si s ní poradit? Kdy pomůže a kdy může poškodit?

zveme Vás na přednášku:

Mgr. Michaela Vančury, zakladatele organizace DIABASIS z.ú.*

Podtitulem přednášky je:

  • Psychedelika s nohama na zemi

Přednáška volně navazuje na předcházející téma o psychospirituální krizi/ Jonášově syndromu. Doporučujeme navštívit přednášky obě (za zvýhodněné vstupné**), nicméně není to podmínkou.

Téma bude uvedeno nejprve  z pohledu obecných informací o historickém i současném rámci jejich používání, o jejich léčebném využití a to zejména v oblasti léčení traumatu a dále o výzkumu jejich účinku na lidskou psychiku.

Pozornost bude zaměřena na set a setting tj. na přípravu psychedelické zkušenosti na straně toho, kdo do ní vstupuje a na okolnosti-prostředí, ve kterém  zkušenost proběhla. Smyslem tohoto záměru není učení, jak správně vést psychedelickou terapii, ale jak správně odhadnout, co se v sezeních našich klientů stalo tak, že to vyvolalo zkušenost tzv. “bad tripu”, tj. negativní zkušenost v podobě spuštění psychospirituální krize, flashbacků nebo aktivace deficitů v základních vývojových potřebách. Tyto negativní zkušenosti, které mohou být zpracovávány jako neúspěch, jsou v terapeutické intervenci formulovány jako příležitost a použity k zpracování osobní historie, ke které by klient pravděpodobně nenašel jiným způsobem cestu. Na základě teoretického vysvětlení flashbacků bude vysvětlena terapeutická strategie aktualizace a znovu navození rozšířeného stavu vědomí, tentokrát v bezpečných podmínkách např. holotropního dýchání a zdůrazněna bude také důležitost práce s tělem.

Práce s reformulací a terapeutickými elementy bude ukázána na několika kazuistikách, včetně video záznamů výpovědí klientů.

 

 


*O organizaci Diabasis z.ú. se můžete nejvíce dozvědět, když navštívíte naše stránky Diabasis a nebo si přečtete příběh umístěný níže. Pokud byste chtěli podpořit naši činnost, budeme Vám vděčni za příspěvek na náš účet: 1051017341 / 5500. V případě Vašeho zájmu Vám rádi vystavíme potvrzení o daru.

Aby bylo lépe viditelné, jak a jakou práci děláme, můžete si přečíst zpětnou vazbu od jedné z našich klientek.

“Děkuji, že tu práci děláte……během „noci duše”jsem se potkala se spoustou svých vnitřních vlastností, které nejsou až tolik společensky přijatelné, ale zkrátka chtěly spatřit světlo světa. Pěkně jsem si posvítila na své stíny. Ovšem nejůžasnější na tom je, že když člověk pochopí, proč a kdy taková vlastnost vznikla, může lehce využít její kreativitu a sílu, aniž by ubližoval sobě nebo druhým. Ale to Vy dobře víte.”……….”Mockrát Vám děkuji za tehdejší pomocnou ruku. I díky Vám jsem tam, kde jsem teď. Přeju všem lidem, kteří procházejí něčím podobným, aby nepromarnili příležitost, kterou psychospirituální krize skýtá. Má nesmírně kreativní potenciál a ten jsem využila a využívám. A cítím za to neskonalou vděčnost”.


Kdy: 22. listopadu 2022, v 17:30 – 21:30 hodin

Kde: Centrum Be Balanced, Rybničná 18/1, Praha 6

přihlášení a rezervace zde:

Cena: 390,- Kč

**Cena při přihlášení na obě přednášky: 600,- Kč

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006