Jóga s prvky fyzioterapie

Kdy: pondělí v 18.15 – 19.15 hod.

s Mgr. Dagmar Lisou

Pro koho: lekce je lehčí až střední obtížnosti, ale není potřeba mít jakékoli zkušenosti s jógou.

Typ: otevřené lekce, nutno se přihlásit předem přes tlačítko „přihlášení“.

Délka lekce: 60 min.

Náplň:Při cvičení propojujeme poznatky z fyzioterapie, zvláště z metody DNS prof. Koláře a z propracovaného systému Iyengar jógy, která klade důraz na šetrné a zdravé provádění jógových pozic. Při lekci se příjemně protáhnete a zpevníte zároveň, také se dozvíte něco o principech fungování tělesné schránky.


Jóga a fyzioterapie

Využívá se jóga ve fyzioterapii? Mohu cvičit jógu, když mne trápí bolesti pohybového aparátu? A kdo mi poradí, který druh jógy je pro mne vhodný? Na tyto i jiné otázky bychom Vám rádi odpověděli v následujícím příspěvku.

Důležité je vědět, že není jóga jako jóga. Existuje mnoho různých směrů a v současné době také nepřeberné množství lektorů, kteří mají různé vzdělání a přístup ke cvičení
i vedení lekcí. A právě tak jako může dobře prováděná jóga pomoci, může špatné provedení cviků uškodit.

Některé propracované druhy jógy lze využít ve fyzioterapii pro jejich léčebné účinky. Obsahují totiž důmyslný systém dechových a relaxačních cvičení, rotačních cviků aktivujících hluboký stabilizační systém, nebo cviků umožňujících zlepšení pružnosti a posunlivosti vašich fascií (to jsou vazivové struktury všude po těle, které mohou zatuhnout a způsobovat tak omezení pohybu a bolest).
A jak konkrétně může jóga pomoci?
Správně cvičená jóga způsobí, že Vaše páteř bude pružná, pohyblivá a aktivně napřímená, budete moci dýchat zhluboka a přitom s lehkostí, vaše klouby budou dobře stabilizované a nebolestivé a budete lépe vnímat své tělo
a to, co vám sděluje. V neposlední řadě se také naučíte relaxovat a uvolnit i po psychické stránce.

Čili správně vedená lekce nejen neuškodí, ale může také pomoci od obtíží. Jsou-li potíže vážné (silné bolesti, strukturální změny), je lépe začít právě na soukromé lekci u fyzioterapeuta, který je zároveň lektorem jógy, nebo má příslušné vzdělání, a který bude kontrolovat správné provedení cviků neboli ásán (tak se jmenuje jednotlivá pozice
v józe). Po ústupu obtíží Vám doporučí vhodné skupinové lekce se zkušenými lektory, kde pak budete moci dále zlepšovat či udržovat nově získané schopnosti.

Lekce si můžete zacvičit i z domova ve  VIDEO VERZI. V nabídce je 8 lekcí, koupit si můžete lekce jednotlivě, nebo ve 2 balíčcích.

 

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006