Psychologická astrologie – Příběh astrologického Slunce

Jarní rovnodennost otevírá tu část ročního období, která je plná světla, radosti a aktivity.  Slunce nabývá na síle a rozptyluje poslední zimní chmury. Pojďme se s ním potkat! Prostřednictvím slunečního mýtu, pohádek, příběhů a astrologické symboliky budeme pátrat po tom, jakou úlohu hraje v našem vnitřním světě Slunce, s jakými draky musí zápasit, aby se rozzářilo a jakým pokušením a svodům zase odolat.

Slunce – stejně jako naši duši – nemůžeme uvěznit do šuplíku. Proto nečekejte povídání o povrchních a přelétavých Blížencích, impulsivních Beranech, puntičkářských Pannách či tajemných, vášnivých Štírech. Tak fungují pouze zábavné novinové horoskopy.  Psychologická astrologie nabízí něco jiného. Prostřednictvím symbolů zvěrokruhu, planet a domů zobrazených v horoskopu poskytuje detailní pohled na strukturu naší psyché. Umožňuje  jasněji rozpoznat vlohy a nadání, která v životě můžeme rozvinout. O některých z nich víme a žijeme je, jiné možná leží, díky prostředí, výchově, sociální situaci a životním okolnostem, ladem a upozorňují na sebe ve snech, nemocech, vnějších konfliktech.

Sluneční princip tvoří jádro naší osobnosti a jako schopný režisér sjednocuje mnohdy soupeřící části našeho „já“ a vytváří z nich harmonicky fungující celek. Je podstatným prvkem v procesu individuace, prostřednictvím něhož jsme schopni uskutečňovat vlastní životní rozhodnutí, přání a představy – a stát se originální bytostí, nikoliv kopií rodinných či dobových trendů. A dost možná  navázat také zralejší vztah k otci, či  navázat tam, kde naši předkové skončili.

  • Slunce jako symbol naší individuality
  • Obraz Slunce v mýtech a pohádkách
  • Dlouho doma za pecí – Když Slunce bojuje s Měsícem
  • Slunce jako obraz vnitřního otce a jeho vztah k otci a otcovským postavám
  • Šli za Sluncem aneb osamělá tvůrčí cesta
  • Když Slunce nesvítí
  • Sluneční symbolika v mužských a ženských horoskopech

Více se o této tématice dozvíte v tomto článku

Seminářem Vás provede Věra Šimonová, frekventantka psychoterapeutického výcviku hlubinné/analytické psychologie, která se zabývá psychologickou astrologií a personálním poradenstvím.

Srdečně zveme na tento unikátní seminář do Be Balanced!

Kdy: 26.3.2019 , 18:00-20:00

Vstupné: 300,- Kč