zmenšený4

  • jak pracujeme:

Naším cílem je umožnit vám, abyste svůj oblíbený sport mohli vykonávat bez omezení a hlavně dlouhodobě! Proto se soustředíme na odstranění příčiny obtíží. Naším cílem není tedy jen „opravit“ akutně vzniklé zranění. Zranění bereme jako signál dlouhodobého přetížení plynoucí z nějaké chyby ve svalové koordinaci. Odstraněním této chyby se přetížená struktura odlehčí a má možnost se hojit. Dalším cílem je odhalit problém přímo v daném sportu a naučit vás ho provádět efektivněji. Tím nejen snížíme riziko dalšího zranění, ale i dosáhneme lepší ekonomiky, tedy i výkonnosti.

Dynamická neuromuskulární stabilizace prof. Koláře je přístup právě ve sportu velmi úspěšný.

Kineziotejping je dalším výhodným pomocníkem při sportu. Naučíme vás, jak tejping aplikovat, aby byl co nejefektivnější.

Analýza pohybu při sportu – bolesti či chronická zranění nejčastěji vychází z určité chyby v koordinaci, kterou člověk při sportu neustále opakuje. Odstraněním této chyby potíže mizí a navíc se zlepšuje efektivita. Když se daný pohyb nafilmuje a video zpracuje na jednotlivé fáze pohybu, chyba se snadno odhalí. Cíleným cvičením je možné tuto chybu napravit.

Přestat sportovat není řešením, mnohdy pohyb stačí jen upravit, aby byl pro Vás zdravější.

Jaké obtíže léčíme:

  • Bolesti kloubů, svalů, úponů, šlach
  • Bolesti zad, výhřezy plotének
  • Sportovní úrazy – distorze (vyvrknutí) hlezna, úrazy kolen, natažení až natržení svalů, šlach, stavy po zlomeninách
  • Prevence

 

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006