Individuální trénink

Individuální tréninky pod vedením fyzioterapeuta či speciálně školeného trenéra v DNS metodě mají za cíl:

  • Dostat se do formy – např. po těhotenství, úrazu, těžkém či hektickém životním období, chcete zlepšit držení těla, či prostě chcete cvičit správně tak, aby Vás ani v budoucnu nepotkaly potíže s pohybovým aparátem
  • Upevnění stavu dosaženého cílenou fyzioterapií – fyzioterapie má za cíl uvést pohybový systém do správného funkčního nastavení tak, aby odezněl aktuální bolestivý stav a nevznikaly další blokády a spazmy či se zpomalil vznik degenerativních změn (kloubů, plotének, šlach apod.). Aby toto ideální nastavení vydrželo, je vhodné systém vyladěný fyzioterapeutickou léčbou postupně cíleně zatěžovat a správné svalové souhry takto posilovat. Tím se může zvýšit odolnost pohybového systému a ustát i nevhodnou zátěž, která je běžnou součástí našich každodenních činností (sedavé zaměstnání, nošení dětí, péče o domácnost apod.).
  • Kompenzace pro sportovce – jednostranné či stereotypní zatěžování pohybového aparátu vede vždy k určitému přetěžování a následnému vzniku potíží pohybového aparátu. Tyto potíže mohou být jak akutní – blokády, spazmy, tak chronické – předčasné degenerativní změny kloubů, šlach, výhřezy plotének. Pravidelný trénink má za cíl tato přetížení kompenzovat a vracet organizmus do vyrovnaného stavu.

Můžete si vybrat:

  • individuální trénink pro jednu osobu
  • trénink pro 2 osoby, například partnery či kamarády/ky.

Tréninky u nás vedou:

Lekce jsou určeny pro všechny bez ohledu na pohlaví, věk, zdravotní stav či profesi.

Individuální lekce jógy

zdravotni_cviceni

Individuální lekce jógy je soubor jógových pozic (ásán) strukturován přesně v souladu s Vaším přáním a aktuálním zdravotním stavem. Jógu kombinujeme s principy DNS a prvky spirální jógy a to ji činí velmi bezpečnou jak pro začátečníky, tak pro jedince, kteří mají zdravotní obtíže. Pokud se necítíte na skupinové lekci komfortně, a přesto byste rádi jógu praktikovali, je individuální lekce jógy pro Vás ideální volbou.

Pokud byste měli zájem přihlásit se na lekci v páru, pak můžete vyzkoušet i prvky acrojógy.

Individuální  trénink

funkcni-trenink-6

Individuální tréninky – během běžných lekcí není tolik času věnovat se každému zvlášt a využívat některé pomůcky. Nabízíme tedy individuální lekce cvičení, šitých přímo Vám na tělo. Vyházíme především z principů DNS, dynamické neuromuskulární stabilizace prof. Koláře. Je to skvělá varianta jak pokračovat po návštěvách fyzioterapie. Trenéři Váš stav s fyzioterapeutem zkonzultují a trénink tak bude cílit přímo na Váš problém. Pravidelný trénink je také ideální způsob, jak se dostat do form, kompenzovat sportovní aktivitu  či prostě jako prevence, když chcete pro sebe udělat něco víc.

Individuální běžecký trénink

ettr Soukup běh

Individuální běžecký trénink pod vedením fyzioterapeuta Be Balanced a profesionálního triatlonisty Mgr. Petra Soukupa

V průběhu 60-ti minutového běžeckého tréninku se zaměříme především na zlepšení vaší běžecké techniky. Zapracujeme na zlepšení běžecké ABC a celkově se probereme všechna běžecká témata, která vás zajímají.

S sebou potřebujete vhodné běžecké oblečení včetně bot. Při tréninku můžete využít také nejnovější sadu testovacích bot Salming, které jsou k dispozici v showroomu Salmingu v Be Balanced!

Trénink bude probíhat po zpevněných cestách v okolí Libockého dvora.

Doporučuji předem navštívit běžeckou analýzu, kde je více prostoru pro odhalení jednotlivých technických nedostatků.

Ceník individuálního běžeckého tréninku  je shodný s ceníkem fyzioterapie.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006