Fyzioterapie pro novorozence, kojence a batolata Praha 6

Již v prvních týdnech života se zakládají stavební kameny motoriky, které bude dítě používat celý život. Už v této době jsou tedy patrné i odchylky v psychomotorickém vývoji, na kterých bude dítě dále stavět. V tomto období je také nejlépe možné zakládající se koordinaci ovlivnit. Doporučujeme kontrolovat pohybový vývoj od 6. týdne života, kdy vstupují do funkce svaly zásadní pro správné napřímení páteře a postavení kloubů.  Pokud se svaly nezapojí správně, dítě si neideální svalové souhry fixuje a staví na nich. Není tedy dobré čekat, že se odchylky či opoždění spraví sami. Naopak,  čekáním utíká velmi cenný čas, kdy by bylo možné problém dobře ovlivnit.

 

Jak probíhá konzultace?

Konzultace a terapie dětí do 5 let mají následující podmínky:

  • Délka první i následující konzultace je 45 min.
  • Při první konzultaci se jedná o vyšetření psychomotorického vývoje a doporučení na jeho stimulaci, podpůrná cvičení, či je doporučeno cvičení metodou reflexní stimulace dle Vojty.
  • V případě, že je vhodné zařadit do terapie Vojtovu metodu (týká se především dětí do 1 roku), budeme potřebovat doporučení od pediatra, neurologa či ortopeda dítěte. Pro lékaře Vám můžeme napsat zprávu, proč tuto terapii dítě potřebuje.
  • Ideální je, pakliže na dítěti nějakou odchylku či asymetrii sledujete, pokud si toto doporučení obstaráte ještě před první návštěvou, aby práce mohla být od začátku co nejefektivnější.
Pracujeme především Vojtovou metodou, protože má velmi dobré a rychlé účinky. Máme plné vzdělání v metodě Reflexní lokomoce dle Vojty.

Dále instruujeme rodiče v manipulaci a podpůrných cvičení, která stimulují správný vývoj.

 

Jsme zastánci nošení dětí v šátku či nosítku, ale pokud je prováděno opravdu správně.

Poskytujeme i konzultace, zda je pro konkrétní dítě nošení příznivé a za jakých podmínek. O nošení z pohledu fyzioterapie se můžete dočíst více zde:

Nošení dětí v šátku či nosítku – BeBalanced

 

 

Více čtete ve článcích o Vojtově metodě a psychomotorickém vývoji zde:

První tři měsíce na světě aneb ideální vývoj miminka – díl 1.

První tři měsíce na světě, aneb ideální psychomotorický vývoj miminka – 2.díl

První tři měsíce na světě, aneb ideální psychomotorický vývoj miminka – 3.díl

Druhé tři měsíce na světě, aneb pokud není vytvořen dobrý základ, už se to začne projevovat, ale stále ještě není pozdě! -1. díl

Druhé tři měsíce na světě, aneb pokud není vytvořen dobrý základ, už se to začne projevovat, ale stále ještě není pozdě! – 2.díl

Druhé tři měsíce na světě, aneb pokud není vytvořen dobrý základ, už se to začne projevovat, ale stále ještě není pozdě! – 3.díl

Vojtova metoda u novorozenců a kojenců.

Jak cvičit správně Vojtovu metodu.

Predilekce hlavičky u miminka aneb proč se kouká stále jen na jednu stranu?

Proč dítě při Vojtově metodě pláče?

 

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006