Tel.: + 420 776 237 838

E-mail: [email protected]

Web: www.katerinabalarinova.cz

Jsem mediátorka. Konflikt, který se může objevit v libovolné oblasti života, vnímám jako výzvu a pomáhám svým klientům zorientovat se v situaci, zpracovat emoce, konstruktivně komunikovat a zůstat otevření různým způsobům řešení. V mediaci jako takové vidím způsob řešení konfliktu, který účastníkům umožňuje ponechat si autonomii a aktivně se na něm s protistranou podílet, na rozdíl od situace pasivního přenechání věci soudu, kdy je výsledek nejistý a z většiny závisí na cizí interpretaci. Odvaha a vstřícnost se zpravidla vyplácejí, objem času a peněz vynaložených na mediaci bývá mnohem nižší než v řízení před soudem, navíc je jednání méně formální a flexibilnější, vše je na dohodě zúčastněných.

A jaká byla moje vlastní cesta k mediaci? Nejdřív jsem vystudovala právnickou fakultu a řadu let pracovala jako notářská kandidátka specializovaná na dědické řízení. Právo mě zajímalo, ale znovu a znovu jsem zjišťovala, že uprostřed konfliktu, který se během projednávání pozůstalosti často zhmotnil přímo před mýma očima, nejsem nejužitečnější jako průvodkyně džunglí zákonů, ale spíš jako bytost, že lidé ze všeho nejvíc potřebují dostat prostor, aby mohli říct bezpečně ostatním nahlas to svoje, a pak také že potřebují být vyslechnuti. Když jsou tyto základní potřeby obalené často přirozeně do spousty emocí vyslyšeny, může se začít rodit někdy i nečekané řešení.

Mám zkušenosti také z médií, pracovala jsem v Českém rozhlasu jako moderátorka a psala pozvánky na výstavy do časopisu o současném umění. Zajímá mě psychologie a život jako takový. Vnímám, že často je zatížen nedorozuměními, spory nebo konflikty, které člověku berou energii, trápí jej a užírají. Práce s lidmi spočívající v komunikaci a obrušování hran často notně vyhrocených sporů mi dává čím dál větší smysl.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006