19

Může se zdát, že povoláním datový analytik v bance je neslučitelným protikladem terapeuta čínské medicíny. Že terapeut čínské medicíny nemůže být jogínem. A přeci, všechny tyto tři osoby se potkali v mém srdci. Spojuje je vášeň pro analýzu všeho.
Když jsem před lety nastoupila do banky, okamžitě mě oslovila práce s daty. Když mi později začala být čísla příliš hranatá, objevila jsem krásu čínské medicíny. Čínská medicína je dobrodružství, něco jako dnes tak populární únikové hry (escape games). Zmapujete terén klienta a hledáte, v jakém pořadí vyřešit sérii úkolů, abyste ho vyvedli z uzavřené místnosti jeho nemoci. Je to seřizování hodinového strojku. Když pohnete jedním kolečkem, otočíte třemi jinými.
Čínské byliny a akupunktura vám pomohou dostat se z problému. Dlouhodobé zdraví je potom balanc na vrcholu vlny našeho každodenního života. Je to volba každého z nás, jestli svištíme radostně po vlně anebo se topíme. V tomto podobenství nám terapeutická jóga dává vnímavost pro vlnu, čínská medicína zase myšlenky, jak na vlnu nastoupit. Když se to povede, radost z jízdy je návyková.
J. A. Komenský říkal „vše začíná maličce a prostě“ a právě k těmto malým začátkům se snažím navádět sebe i své klienty.

Konzultace jsou možné každé pondělí od 17 hod. Objednání na hana.slegrova@outlook.com.

 

Z profesního životopisu:

Kompletní TCM vzdělání absolvovala na TCM Institutu v Praze pod vedením MUDr. Luckého. K dalším osobnostem, které ji ovlivnily, patří MUDr. Erika Gotzová (fytoterapie), MUDr. Dagmar Komárková (akupuntura), MUDr. Štefanie Ebenová.

Specializuje se především na fytoterapii (harmonizace bylinami). V praxi pracuje výhradně celostním přístupem, kdy jsou do diagnostiky zavzaty všechny lidské složky, tedy nejen tělo, emoce, životní situace klienta ale třeba i roční období.

Zajímá se o jógovou terapii a psychoanalytickou psychoterapii.

Vzdělání

2015 – 2018 – Jógová terapie, FTVS
2015 – Training Course on Clinical Application of Chinese Acupuncture and Moxibustion as well as Tuina, China, provincie Shanxi, město Tai Yuan
2014 – Komplexní pojednání o osmi mimořádných drahách (akupuntura)
2014 – Vztah mezi dechovými pohyby a posturou – PhDr. Jiří Čumpelík, Ph.D.
2014 – trenér jógy třídy C
2014 – Jeremy Ross, použití evropských bylin v TCM
2013 – Gynekologie v akupunktuře, Inspirita, MUDr. Komárková
2013 – 2018 – sebezkušenostní výcvik ve skupinové psychoanalytické psychoterapii, IAPSA, PhDr. Martin Cipro, Ph.D.
2013 – TCM Institut Národní, MUDr. Lucký
2012 – Julian Scott – Akupuntura v léčbě dětí
2010 – Shiatsu, Jan Pletánek
2009 – masér pro sportovní a rekondiční masáž s působností mimo oblast zdravotnictví