Fyzio Jóga

Kdy: čtvrtek 17:45 – 18:45 s Mgr. Kristýnou Vaňkovou

Pro koho je cvičení vhodné:

  • pro začátečníky i pokročilé
  • pro všechny, kteří potřebují zvýšit elasticitu svalů a fascií
  • pro amatérské i profesionální sportovce jako efektivní kompenzační cvičení
  • pro ty, co chtějí zlepšit své držení těla a naučit se tělo lépe vnímat
  • předchozí zkušenosti s jógou nejsou zapotřebí

Typ: otevřené lekce, nutno se přihlásit předem přes tlačítko „přihlášení“.

Délka lekce: 60 min.

Cena: jednotlivá lekce 200,-
při zakoupení permanentky 10 lekcí/1800,-(lze zakoupit on-line při rezervaci lekce, permanentku je možné využít na všechny otevřené lekce pro dospělé).

Náplň:

Vnímáte ve Vašem těle stažení, tuhost nebo Vás zlobí zkrácené svaly? Cítíte, že by Vám prospělo zklidnění a zaměření pozornosti na Vaši vlastní osobnost a tělo? Zkuste lekci Fyzio jógy pod vedením fyzioterapeutky Kristýny Vaňkové. V tomto cvičení se prolínají nejen klasické jógové pozice (ásany) Hatha jógy, ale také poznatky z fyzioterapie obohacené o principy DNS prof. Koláře, fasciálního strečinku a Pilates. Na lekci Fyzio jógy se naučíte nejen šetrně zvyšovat elasticitu celého těla, ale také správně zapojovat břišní svaly a relaxovat v pohybu. Součástí lekce je také práce s dechem a závěrečná relaxace.

 

Jóga a fyzioterapie

Využívá se jóga ve fyzioterapii? Mohu cvičit jógu, když mne trápí bolesti pohybového aparátu? A kdo mi poradí, který druh jógy je pro mne vhodný? Na tyto i jiné otázky bychom Vám rádi odpověděli v následujícím příspěvku.

Důležité je vědět, že není jóga jako jóga. Existuje mnoho různých směrů a v současné době také nepřeberné množství lektorů, kteří mají různé vzdělání a přístup ke cvičení
i vedení lekcí. A právě tak jako může dobře prováděná jóga pomoci, může špatné provedení cviků uškodit.

Některé propracované druhy jógy lze využít ve fyzioterapii pro jejich léčebné účinky. Obsahují totiž důmyslný systém dechových a relaxačních cvičení, rotačních cviků aktivujících hluboký stabilizační systém, nebo cviků umožňujících zlepšení pružnosti a posunlivosti vašich fascií (to jsou vazivové struktury všude po těle, které mohou zatuhnout a způsobovat tak omezení pohybu a bolest).
A jak konkrétně může jóga pomoci?
Správně cvičená jóga způsobí, že Vaše páteř bude pružná, pohyblivá a aktivně napřímená, budete moci dýchat zhluboka a přitom s lehkostí, vaše klouby budou dobře stabilizované a nebolestivé a budete lépe vnímat své tělo
a to, co vám sděluje. V neposlední řadě se také naučíte relaxovat a uvolnit i po psychické stránce.

Čili správně vedená lekce nejen neuškodí, ale může také pomoci od obtíží. Jsou-li potíže vážné (silné bolesti, strukturální změny), je lépe začít právě na soukromé lekci u fyzioterapeuta, který je zároveň lektorem jógy, nebo má příslušné vzdělání, a který bude kontrolovat správné provedení cviků neboli ásán (tak se jmenuje jednotlivá pozice
v józe). Po ústupu obtíží Vám doporučí vhodné skupinové lekce se zkušenými lektory, kde pak budete moci dále zlepšovat či udržovat nově získané schopnosti.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006