Laboratorní testy funkční medicíny v Be Balanced

Analýza střevního mikrobiomu

Jedná se o velmi komplexní rozbor vzorku stolice, který posíláme do německé laboratoře Biovis Diagnostik MVZ GmbH. Tento test nás podrobně informuje o biodiverzitě střevního prostředí, případné dysbióze čili nepoměru mezi zdraví prospěšnými a potenciálně patogenními bakteriemi, měří se také množství jednotlivých bakteriálních kmenů, zda jich máme přiměřené množství, nadbytečné či nedostatečné, dále se testuje přítomnost parazitů a plísní.

V rozšířené variantě je navíc hladina histaminu a zonulinu, druhý zmíněný je považován za marker zvýšené střevní propustnosti. Vyhodnocení trvá zhruba 3 týdny.

strevo
DNA

DNA health test

Tento test je také produktem dánské Nordic laboratories. Vyhodnocuje genetické variace v několika oblastech zdraví – metabolismus lipidů, metylace, detoxifikace, zánětlivost, oxidativní stres, zdraví kostí, citlivost na inzulin, reakce na potraviny (kofein, železo, PUFA, sůl, hořká chuť, alkohol, lepek, laktóza) a metabolismus vitaminů (vitamin A, D, B12 a C). Dle individuálních genetických variací můžeme navrhnout změny ve stravování, životním stylu či vhodných doplňků stravy k optimalizace zdraví, energie, dlouhověkosti a prevenci nemocí.

Vzorek se nově odebírá z kapky krve z vpichu do prstu. Pokud si na odběr klient netroufá doma, je možné ho provést v Be Balanced MUDr. Terezou Černou. U dětí nebo klientů, kteří tento odběr nezvládnou, se dá objednat kit a odebrat postaru ze slin. (V tomto případě se vzorek odebírá jednoduchým stěrem z bukální sliznice v dutině ústní.)

Vyhodnocení trvá zhruba 2-3 týdny. Tento test je vhodný nejen k vytipování rizikových faktorů, které mohou hrát roli v rozvoji chronických chorob, ale také v rámci prevence. Další výhodou je, že geny máme po celý život stejné a tudíž stačí test provést jednou.

Vlasová analýza

Jedná se o neinvazivní metodu stanovení expozice těžkým kovům a případných nedostatků různých minerálních prvků. Testuje se hladina 17 různých kovů jako např. hliník, arsen, kadmium, olovo, rtuť a dalších zhruba 20 minerálů jako je vápník, hořčík, sodík, draslík, železo, jód atd…Vzorek nám vyhodnocuje dánská laboratoř Nordic laboratories, vyhodnocení trvá zhruba 10 dní.

Tento test může být nápomocný při hledání příčin únavového syndromu, deprese, arteriální hypertenze, porušené glukózové tolerance, snížené funkce ledvin, různých neurologických symptomů, malabsorbce a dalších.

vlasy
wooden-figure-980784_1280

DUTCH Complete

Jedná se o velmi podrobný hormonální test, zaměřený na pohlavní hormony, hormony nadledvin a jejich metabolity. Součástí je i kortizolová křivka a také hladina melatoninu. Odběr je velmi jednoduchý, test se provádí z několika vzorků moči. Je vhodný pro muže i ženy, napomáhá nalézt příčinu pokud trpíte např. depresemi, únavou, sníženým libidem, výkyvy nálad, premenstruačním syndromem, menopauzálními symptomy, přibýváním na váze, nadměrným vypadáváním vlasů, poruchami spánku. Zpracování a vyhodnocení testu trvá cca 3-4 týdny.

Ke každému testu dostanete odběrový set s návodem, vzorek si tedy odeberete v pohodlí domova. V ceně testů je zahrnut i transport vzorku zpět do laboratoře přes kurýrní službu DHL, domluvení termínu odvozu vzorku zkoordinujete přes naší recepci. Následné vyhodnocení výsledků a jejich interpretaci a doporučení dalšího terapeutického plánu rozeberete opět s lékařem funkční medicíny.

Aktuální ceník testů, včetně všech výše zmíněných služeb, naleznete zde.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006