Biodynamické masáže

pracují na tělesné úrovni, ale zároveň ovlivňují také emocionální a mentální rovinu. Kromě svalů se zaměřují i na úroveň kostí, vaziva, kůže i aury. Pomocí záměru a mnoha druhů doteků rozmělňují a odstraňují bloky a tím umožňují volné proudění energie. Dochází k uvolnění těla a také ke zlepšení dýchání, zažívání, vyrovnání emoční stability, člověk se cítí otevřenější, uvolněnější, více v kontaktu s vlastním tělem, zažívá větší radost ze života.

Masáže vznikly jako součást biodynamické body-psychoterapie, která mj. vychází z předpokladu, že v těle je uložena naše historie – bloky, zadržené impulsy, traumata apod. Terapeut tedy také pracuje s psychickými obsahy uloženými v těle.
U některých masáží se používá speciální stetoskop, který přenáší ozvy tzv. psychoperistaltiky a umožňuje terapeutovi užitečnou zpětnou vazbu, cílenější doteky a efektivnější práci.

Masáže lze rozdělit na dvě skupiny:

Biorelease – zahrnuje relaxační, harmonizační a stimulující masáže a je zaměřen na uvolnění a rozvinutí sebeuzdravných procesů. Je vhodná pro všechny klienty.
Deep draining – používají se techniky s hlubším působením a je větší výzvou pro nevědomé bloky a obrany. Při vhodném terapeutickém zpracování je velkým přínosem pro průběh terapie. Deep draining je vhodný pro klienty, kteří vědomě pracují s tělem, zajímá je osobní růst a/nebo chtějí prací s tělem podpořit efekt psychoterapie.

Biodynamické masáže u nás provádí:

Bc. Alexandra Klozová, fyzioterapeutka a kraniosakrální terapeutka

 

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006