Bolesti kyčlí, kolen, achilovek a další obtíže dolních končetin

Aby Vás chůze nebolela…

 

Léčíme poúrazové stavy na dolních končetinách, bolesti způsobené vrozenou vývojovou vadou kyčlí či kolen, úponové bolesti dané přetížením či potíže s příčnou či podélnou klenbou. Obtíže lze úspěšně vyléčit, i když jste třeba po těžším úrazu či operaci. Velmi často totiž dochází k tzv. funkční decentraci kloubů, které se pak společně s přetíženými svaly a úpony přetěžují a vzniká bolest. Nastavením kloubů do správné polohy ať už pasivními technikami (mobilizací, uvolněním stažených tkání apod.)či cílenou aktivací a vyladěním koordinace lze dosáhnout lepšího postavení kloubů. Přetížení a bolest pak mizí.

V terapii kombinujeme různé techniky, dle vyšetření tak, aby terapie cílila na trvalé odstranění obtíží. Vycházíme z metody DNS, pracujeme s kineziotejpem, děláme analýzy běhu a chůze a nácvik ideálního stereotypu chůze a běhu, zhotovujeme ortopedické vložky na míru.

S jakými obtížemi se u nás pacienti úspěšně léčí?

  • Bolesti kyčlí způsobené artrózou, tzv. dysplázií kyčlí, femoroacetabulární impingement a dal.
  • Bolesti třísel, úrazy třísel, tříselné burzy, po operaci tříselné kýly apod.
  • Bolesti kolen , úrazy kolen  – ruptura předního zkříženého vazu, úrazy menisků, ITB syndrom apod. Obtíží s koleny je velká škála, aby také ne, vždyť tento nejsložitější kloub těla trpí při jakémkoli nesprávném postavení pánve, kyčlí či chodidla a také se do něj promítají potíže kyčlí.
  • Bolesti Achillovy šlachy
  • Patní ostruha, hallux valgus
  • Plochonoží a s ním spojené obtíže
Nejlepší fyzioterapie v Praze
Formthotics_3

Zhotovujeme ortopedické vložky na míru

Nohy vyšetřujeme a vložky zhotovujeme vždy v kontextu postavení jednotlivých částí celého těla, tedy díváme se na to, jak na podložení reagují kolena, pánev, páteř apod. Pro zhotovení Vašich individuálních ortopedických vložek používáme nejkvalitnější stélky FORMTHOTICS, které postupným tvarováním za tepla a na základě výše uvedeného procesu upravíme přímo na míru Vašich chodidel.

Více o této službě a možnostech objednání najdete zde.

Pokud Vás trápí bolesti zad, akutní či chronické, neváhejte se na nás obrátit. Objednáme Vás k fyzioterapeutovi specializovaného na tyto obtíže.

Pokud máte, vezměte s sebou lékařskou dokumentaci či výsledky rtg., CT, MR ideálně v listinné podobě nebo nám je zašlete předem elektronicky.

Potřebujete pomoci s tímto problémem?

Objednejte se k nám!
Kontaktujte nás telefonicky
+420 607 225 006